Strona główna » Blog » David Peatkau – serialowe „ciacho”

David Peatkau – serialowe „ciacho”

David Peatkau to mężczyzna o urodzie wiecznego chłopca. Ma niewinne, niebieskie oczy i słodki uśmiech. Ale to tylko pozory. David to twardy facet, który odbija zakładników, walczy z terrorystami i przestępczością zorganizowaną. Sławę zyskał dzięki roli Sama Braddocka w serialu dramatycznym „Punkt krytyczny”, którego premierowe odcinki można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 22:00, na kanale 13TH STREET Universal.

David jest Kanadyjczykiem. Ma 34 lata. Urodził się i wychował w malowniczym Vancouver. Grana przez niego w „Punkcie krytycznym” postać – Sam Braddock dołączył do elitarnego zespołu policji Grupy Szybkiego Reagowania w pierwszym sezonie jako były oficer wojskowy. Doskonale wyszkolony i uzbrojony w sprzęt najnowszej technologii wkracza do akcji w ekstremalnych sytuacjach. Jego determinacja i doświadczenie imponują Jules Callaghan (Amy Jo Johnson) – jedynej kobiecie w zespole. Między nimi nawiązuje się romans, który dla jednego z nich może zakończyć się utratą pracy. Rola w „Punkcie krytycznym” dała Davidowi szansę na rozwinięcie umiejętności aktorskich. Obecnie krytycy porównują go do „dobrze naoliwionej maszyny”. Aktor zbiera pozytywne oceny i pochwały krytyków oraz imponującą ilość nominacji do nagrody Gemini – Kanadyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej.

Przed „Punktem krytycznym” Peatkau wystąpił w serialu „Whistler” jako przystojny snowboardzista i pasjonat sportów ekstremalnych, zdobywca złotego medalu olimpijskiego – Beck McKaye. Aktora mogliśmy oglądać również w horrorze „Oszukać przeznaczenie 2”. Pojawił się także w hicie ostatnich lat – w serialu „Dexter”. Zagrał w nim Owena, szaleńczo zakochanego niedoszłego męża Lumen Pierce, który wciąż żywi do niej płomienne uczucia.

David Paetkau nie jednym z tych aktorów, którzy deklarują, że już od dzieciństwa wiedzieli, że chcą robić karierę w tym zawodzie. Rok poprzedzający podjęcie decyzji o aktorstwie spędził, podróżując z plecakiem po Europie i Bliskim Wschodzie. David jest także zapalonym fanem hokeja na lodzie. Można go spotkać na meczach lokalnej drużyny Vancouver Canucks. Podobno nigdy nie opuszcza żadnego ich meczu. W łyżwach, kasku i z kijem hokejowym widzowie mogą go zobaczyć w produkcji „Goon”.

W 2010 roku David ożenił się z instruktorką pilatesu – Evangeline Duy. Po raz pierwszy spotkali się w 2000 roku, kiedy Peatkau zaczął uczęszczać na zajęcia w jej studio w Vancouver.

Jego fanki mogą wzdychać do swojego idola, oglądając „Punkt krytyczny”
w każdy poniedziałek o godz. 22:00 na kanale 13TH STREET Universal.

2018-03-14T09:53:00+00:0019 marca 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: