Damskie koszule na spinki

Damskie koszule na spinki – nowy trend czy klasyka?

Dotychczas eleganckie koszule z mankietami na spinki kojarzyły się z modą męską. Dla wielu Panów spinki do koszuli były zaraz po zegarku, drugim wyjątkiem biżuterii w domowych zbiorach. Także w tym modowym trendzie Panie nie dały za wygraną. Koszule z mankietami na spinki dostępne są już także w damskim wydaniu.

Tylko dla Panów?

Czemu ten trend miałby być zarezerwowany tylko dla mężczyzn? Obecnie już coraz częściej Panie obejmują wysokie stanowiska w firmach, a spotkania biznesowe są dla nich nieodwracalną codziennością. Kariera białej klasycznej koszuli rozpoczęła się wtedy, gdy zaczęły ją nosić gwiazdy Hollywood. Pierwszą prekursorką była Marlena Dietrich. Panie od lat kochają także męskie garnitury. Pierwszą projektantką, która spróbowała stworzyć garnitur damski była Elsa Schiaparelli. Ta uszyła w 1930 zestaw wieczorowy, składający się z sukni i marynarki smokingowej, a później także i spodni. Pani Justyna Kot –Glubiak , Manager butiku Wólczanka w Centrum Handlowym 3 Stawy, podkreśla, że kobiety coraz częściej stawiają na nowoczesną elegancję – Panie szanują klasyczne kroje, jednak chcą przełamywać je niestandardowymi deseniami, czy dodatkami. Tak też jest z koszulami damskimi, które szyte są na wzór tych męskich eleganckich modeli z mankietami na spinki. Często słyszę, że w takiej koszuli Panie czują się nie tylko elegancko, ale także profesjonalnie. Na spotkaniu biznesowym to podobno już połowa sukcesu! Jeśli są więc osoby, które stawiają na biznesowy look – takie koszule są dedykowane właśnie im.

Elegancja i umiar

Jako, że moda męska jest dużo bardziej ascetyczna i nie obfituje w tak zróżnicowaną paletę kolorów, dużo trudniej jest przeciążyć outfit Pana niż Pani. Trenerki do spraw biznesowego Savoir Vivre z „Krawat i muszka” podkreślają jak ważna jest elegancja i umiar w ubiorze Pań -Profesjonalny, biznesowy wizerunek kobiety nie zależy jedynie od detali. To całość jej stroju, a nie same spinki zadecydują, czy dana osoba zbuduje swoim wyglądem autorytet czy też nie. Pojawienie się spinek w damskiej garderobie to kolejne zapożyczone z męskiego wizerunku – podobnie jak biała koszule i spodnie, które stały się już podstawowymi  elementami w szafie każdej kobiety. Spinki mogą dodać szyku całej stylizacji, zaakcentować nasz indywidualizm. Decydując się na te bardziej wyraziste, można już zrezygnować z biżuterii na ręce, pamiętając o biznesowych zasadach. Warto dodać, że spinki najlepiej będą komponować się z klasycznymi kolorami i wzorami.

Zamiennik biżuterii?

Kobiety uwielbiają błyskotki. Piękne kolczyki, naszyjnik, nietuzinkowy zegarek, kolorystycznie dopasowany pierścionek. Teraz także spinki do mankietów. Czy nie aby za dużo? Blogerka – Modna Komoda słusznie zauważa, że ten trend jest zakorzeniony w modzie biznesowej –  Spinki do mankietów dla kobiet to raczej mało popularny, choć bardzo wdzięczny trend. To świetny sposób, aby przemycić odrobinę kobiecej elegancji do oficjalnego stroju. Uważam, że spinki mogą śmiało pełnić rolę zamiennika dla klasycznej biżuterii, zwłaszcza jeśli postawimy na te wykonane z dobrych materiałów, ozdobione szlachetnymi kamieniami. Taki dodatek  pozwoli na przełamanie rutyny w każdej prostej stylizacji.

Wszystkie Panie, które zazdrościły ukochanym idealnie odszytych i bardzo eleganckich koszul z mankietami na spinki, mogą teraz wypróbować ten trend na sobie. Te z czasem podobnie jak damskie garnitury, czy białe koszule, staną się czymś zupełnie naturalnym i klasycznym w modzie damskiej.

Damskie koszule na spinki

Podziel się wiadomością:

Polecamy również