Strona główna » Blog » Czym są lakiery hybrydowe i jak ich używać?

Czym są lakiery hybrydowe i jak ich używać?

Manicure hybrydowy jest niewątpliwie jednym z najbardziej efektownych sposobów na ozdobienie dłoni. Lakiery hybrydowe do paznokci są trwałe i dają doskonałe rezultaty, jeśli tylko zostaną nałożone prawidłowo. A to, wbrew pozorom, nie wymaga szczególnych umiejętności. Jeśli tylko masz trochę cierpliwości i chęci, to precyzja przyjdzie Ci szybko, a efekt końcowy na pewno jest warty tej pracy.

Od czego zacząć hybrydowy manicure?

Na pewno od skompletowania niezbędnych akcesoriów. Będziesz potrzebowała:

  • Lakiery do paznokci hybrydowe

  • Lampę UV

  • Drewniane patyczki do skórek

  • Bezpyłowe płatki kosmetyczne

  • Pilnik 180 g lub blok polerski

  • Cążki, kopytko do skórek itd. – dokładnie to, czego używasz do klasycznego manicure

  • Płyn do odtłuszczenia płytki paznokcia (tzw. cleaner)

  • Bezbarwną bazę pod lakier hybrydowy

  • Top do lakieru hybrydowego

Gdzie znaleźć lampę, akcesoria i lakiery do paznokci? Sklep z artykułami kosmetycznymi będzie najlepszym miejscem. Niemal każda drogeria ma w ofercie zestawy do hybrydowego manicure. Lakiery hybrydowe do paznokci online mogą być nieco tańsze, niż te ze sklepów stacjonarnych, choć nie ma na to jednej reguły.

Gdy masz już wszystkie niezbędne akcesoria, przejdź do działania.

Klasyczny manicure, tylko nieco okrojony

Zacznij od tego, aby nadać swoim naturalnym paznokciom pożądany wygląd. Dokładnie je oczyść, wypiłuj, nadaj kształt. Usuń skórki i wygładź płytkę paznokcia przy pomocy bloku polerskiego. I tutaj się zatrzymaj. Zapewne kolejnym krokiem w pielęgnacji byłoby zastosowanie oliwki czy odzywki. Przed manicure hybrydowym, ten etap pomiń. Płytka musi być idealnie gładka i oczyszczona.

Ważna uwaga – jeżeli Twoje dotychczasowe doświadczenia pokazują, że zwykłe lakiery odpryskują już po kilku godzinach albo maksymalnie następnego dnia, może to oznaczać, że masz tłustą płytkę paznokci. Aby zapobiec temu przy wykonywaniu hybrydy, użyj pilniczka z gramaturą 180, aby delikatnie zmatowić płytkę. Pamiętaj, ze wystarczy spiłowanie naprawdę cienkiej warstwy, dlatego nie przesadzaj z matowieniem.

Odtłuszczanie

Jeżeli krok pierwszy dobiegł końca, sięgnij po bezpyłowe płatki i cleaner. Lakier będzie trzymał się tylko wtedy, gdy Twoja płytka będzie idealnie odtłuszczona i oczyszczona. Cleaner usuwa wszystkie zanieczyszczenia i przygotowuje płytkę do dalszych zabiegów.

Baza

Czas na pierwszą warstwę. Będzie nią bezbarwna baza do lakierów hybrydowych. Nakładając ją uważaj, aby nie zalała skórek. Rozprowadź równomiernie na całej płytce cienką warstwę bazy i wysusz przy pomocy lampy UV przez 120 sek.

Czas na kolor

Teraz kwintesencja całości. Hybrydowe lakiery do paznokci! Kolory zależą wyłącznie od Ciebie, a wybór jest naprawdę szeroki. Jeżeli kupowałaś gotowy zestaw, jest bardzo prawdopodobne, że otrzymałaś kilka lakierów. Zanim zaczniesz manicure hybrydowy zdecyduj, który kolor chcesz nałożyć.

Nakładaj bardzo cienką warstwę lakieru uważając, aby nie zalać skórek. Wysusz ją pod lampą i sprawdź, czy efekt jest zadowalający. Jeżeli nie, powtórz czynność do osiągnięcia pożądanego koloru.

Utwardzanie

Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie nałożonego lakieru. Użyj w tym celu topu do lakierów hybrydowych. Nałóż cienką warstwę równomiernie na płytkę, zachowując zasady z powyższych korków – czyli uważając na skórki. Wysusz pod lampą i gotowe.

Jak widzisz, samodzielne wykonanie hybrydowego manicure wcale nie jest trudne! A z czasem, gdy nabierzesz wprawy, będzie też szybkie.

2018-03-14T03:24:29+00:005 października 2017|Kosmetyki|