Strona główna » Blog » Czy kobiety muszą być ofiarami?

Czy kobiety muszą być ofiarami?

Kobiety z różnych środowisk społecznych zmagają się z problemem przemocy domowej – czy uda im się odnaleźć szczęście? Meksykański serial „Nigdy więcej” od 30 maja 2012 roku o godz. 20:00 w dni powszednie na Zone Romantica.

Przemoc domowa to bardzo poważny problem społeczny. Z policyjnych statystyk prowadzonych na podstawie procedury „Niebieskiej Karty” wynika, że rocznie w Polsce ponad 100 tys. osób pada ofiarą przemocy domowej, z czego około 90 procent stanowią kobiety i dzieci. Jednak policja interweniuje tylko w jednej czwartej przypadków. Milczących ofiar nadużyć jest znacznie więcej. Każdego dnia samotnie zmagają się z domowymi demonami…

Serial „Nigdy więcej” porusza trudną kwestię przemocy w rodzinie, ukazując wiele z jej odmian: fizyczną, emocjonalną, seksualną, ekonomiczną i społeczną. Z tym druzgocącym problemem boryka się wiele kobiet. Nie chronią przed nim wykształcenie, zamożność, pozycja towarzyska ani wiek. W jaki sposób ofiary mogą bronić przed domowym horrorem?

Dwie bohaterki muszą stawić czoła życiowym trudnościom. Mimo kłopotów, z którymi zmaga się każda z nich, ich przyjaźń nie tylko wzmacnia się i rozwija, ale także daje im otuchę i siłę do dalszego działania.

Dalia Miranda jest utalentowaną malarką, która wiedzie na pozór szczęśliwe życie małżeńskie. Mąż spełnia wszystkie jej życzenia, jednak Dalia nie wie, że robi to tylko po to, aby zapomniała o swoim największym marzeniu: potomstwie. Jose Luis, mąż Dalii, nie chce mieć dzieci i jest szczęśliwy bez nich. Za wszelką cenę próbuje przekonać Dalię, żeby, zamiast dzieciom, poświęciła życie jemu. Jednak instynkt macierzyński młodej kobiety jest coraz silniejszy. Zaczyna zastanawiać się, czy naprawdę chce żyć z Jose i czy chce, by był ojcem jej dzieci?

Ukojeniem dla zrozpaczonej kobiety staje się coraz bardziej zażyła przyjaźń z Azaleą, serdeczną kobietą, która również zmaga się z niemożliwą do zaakceptowania postawą swego męża. Azalea czuje się osaczona przez niezwykłe skąpstwo partnera. On uniemożliwia jakikolwiek dialog, tłumacząc swoje zachowanie tym, że wszystko, co robi, robi dla ich wspólnego dobra.

Dalia i Azalea spotkają jeszcze wiele krzywdzonych kobiet – bitych, wykorzystywanych seksualnie, zmuszanych do absolutnego posłuszeństwa, niemogących poradzić sobie z chorobliwą zazdrością partnerów, poniżającym traktowaniem. Czy bohaterki odnajdą siłę, by walczyć o spokój własnych serc i drogę do prawdziwego szczęścia?

Adriana Louvier

Andrea Noli

Angela Fuste

Angelica Aragon

Serial „Nigdy więcej” od 30 maja 2012 roku w dni powszednie o godz. 20:00, po dwa odcinki, na Zone Romantica.

2018-03-14T09:39:13+00:0025 maja 2012|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: