Strona główna » Blog » Czwarty album Taylor Swift już wkrótce!

Czwarty album Taylor Swift już wkrótce!

Wyczekiwany przez fanów czwarty studyjny album Taylor Swift będzie miał swoją światową premierę 22. października. Potwierdziła to sama artystka podczas czatu z fanami na swoim kanale w serwisie YouTube.

Album zatytułowany Red (mamy już dla Was okładkę!) wyda wytwórnia Big Machine Records, a płyta zawierać będzie 16 utworów. W odróżnieniu od swojego ostatniego, autorskiego albumu Speak Now, tym razem Taylor zdecydowała się na współpracę z kilkoma innymi artystami, producentami i autorami piosenek.

„Przez ostatnie dwa lata ciężko pracowałam nad nowym albumem” – powiedziała Taylor Swift. „Nazwałam go Red, bo jest burzliwą kroniką moich burzliwych przygód miłosnych i życiowych strat. Moim zdaniem, kiedy jesteś zakochana, to tracisz zupełnie kontrolę nad swoim życiem. Miłość to niesamowita mieszkanka uczuć, emocji, zazdrości, frustracji, niezrozumienia… wszystkie te emocje, po czasie, we wspomnieniach, nabierają mocnej, krwistoczerwonej barwy” – dodała.

Pierwszy singlem z albumu Red jest „We Are Never Ever Getting Back Together„, utwór napisany przez Taylor Swift, Maxa Martina i Shellback. Piosenka już pojawiła się w rozgłośniach radiowych, a także w serwisach iTunes i Google Play.

22-letnia Taylor Swift jest sześciokrotną laureatką nagrody muzycznej GRAMMY i najmłodszą w historii przemysłu rozrywkowego laureatką najzaszczytniejszego tytułu Album Roku w kategorii Wokalistki. (Grammy Award for Album of the Year w 2008 r. za album Fearless). Speak Now, płyta z 2010 r. znalazła się na liście 50 Najważniejszych Albumów Wszechczasów (w kategorii Kobiety) opiniotwórczego magazynu Rolling Stone, zaś magazyn Time uznał Taylor za jedną ze 100 najbardziej wpływowych kobiet świata.

2018-03-14T09:22:36+00:0015 sierpnia 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: