zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Czekoladowa suknia od Pani Prezydent dla dzieci

Czekoladowa suknia od Pani Prezydent dla dzieci

Jeszcze na dobre nie zakończyło się podliczanie funduszy zebranych podczas dziewiątego charytatywnego balu Państwa Dutkiewiczów, a już Pani Prezydentowa wychodzi z kolejną inicjatywą.

Historia była prosta: podczas ostatniego balu charytatywnego, jedną z dekoracji była piękna wieczorowa suknia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby kreacja nie ważyła ponad 34 kg i nie była wykonana z… czekolady! Brązowo – złote dzieło wykonane i podarowane przez Haston City Hotel z okazji uroczystości na tyle spodobało się jednemu z uczestników, że postanowił je zlicytować. Za suknię zapłacił 25 000 PLN, jednak zamiast zabrać ją do domu, przekazał dzieło Pani Prezydentowej, która z kolei postanowiła podarować je chorym dzieciom. I tak dzieło z czekolady trafiło do podopiecznych Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” ku wielkiej uciesze małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.

W czwartek, 20. stycznia w bibliotece kliniki nastąpiło uroczyste przekazanie czekoladowej kreacji małym pacjentom. Gościem specjalnym ceremonii była sama Pani Anna Dutkiewicz, która jest gorącym zwolennikiem największej w Polsce społecznej akcji budowy nowej kliniki – Przylądka Nadziei.

Pani Prezydentowa zachęcała wszystkich do wspierania idei Przylądka Nadziei, życzyła dzieciom szybkiego powrotu do zdrowia a tym, które muszą jeszcze przechodzić leczenie szpitalne, aby mogły jak najszybciej leczyć się w nowej siedzibie kliniki.
Po uroczystym przemówieniu, powitaniach i wspólnych fotografiach dzieci obdarowały panią Dutkiewicz pięknymi prezentami: zbiorową laurką oraz wielkim obrazem, przedstawiającym ich marzenia o nowej klinice. Prezydentowa zapewniła, że kolorowe dzieło z pewnością zawiśnie na honorowym miejscu w domu Państwa Dutkiewiczów.

Słodka impreza nie mogła oczywiście odbyć się bez łakoci. Na dzieci zebrane w świetlicy kliniki czekały stoły zastawione pysznościami. Pani prof. Alicja Chybicka podjęła się częstowania małych pacjentów, którzy z wielkim smakiem zajadali wszelkiego rodzaju ciasta, ciastka i ciasteczka ufundowane przez Haston. Dzieci, które musiały zostać w szpitalnych łóżkach nie zostały pominięte. Delegacja złożona m.in. z Pani Prezydentowej i prof. Chybickiej przemierzyła wszystkie oddziały i obdarowała wszystkie dzieci słodkim poczęstunkiem.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Pani Prezydentowa Anna Dutkiewicz zgodziła się zostać ambasadorem budowy ,,Przylądka Nadziei”. – przyznaje prezes fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” , pani Agnieszka Aleksandrowicz. Mamy nadzieję, że mając tak wspaniałych ludzi u boku, fundacji uda się szybciej zebrać potrzebną kwotę i ruszyć z budową nowej kliniki.

2018-03-14T11:56:07+01:0022 stycznia 2011|Świat Kobiet, Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: