Czego pragnie Maryla?

Czy towarzyszyło Ci kiedyś poczucie, że życie wymyka Ci się spod kontroli, a wszyscy wokół wiedzą lepiej, czego potrzebujesz do szczęścia? To właśnie spotkało tytułową bohaterkę powieści „Czego pragnie MarylaKatarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza (wyd. Prószyński i S-ka).

Maryla niedługo skończy 33 lata i zadręcza się dużą nadwagą. Co jeszcze? Marzy o tym, żeby być aktorką, ale pracuje jako suflerka w teatrze. Ma dziwne nawyki i fobie, a jej poczucie własnej wartości jest bliskie dna. Najdłuższy związek, jaki zaliczyła, trwał 155 dni i osiem godzin, a skończył się… dość żałośnie. Poza tym nigdy się nie dowiedziała, kim jest jej ojciec, matka myśli jedynie, jak nafaszerować ją prozakiem, a babka jest skandalistką i celebrytką z ADHD. I obie mają klucze do jej mieszkania. Czy może być gorzej?

Maryla podjęła próbę wyzwolenie się z pęt tych, którzy „wiedzą lepiej” – zobacz, czy jej się powiodło! Komiczna, ale jakże prawdziwa powieść „Czego pragnie Maryla” już w księgarniach!

Katarzyna Terechowicz – absolwentka ASP w Warszawie i Studium Scenariuszowego PWSFTiTv w Łodzi. Scenarzystka, graficzka. Autorka scenariuszy seriali telewizyjnych i filmów fabularnych. Laureatka konkursów scenariuszowych, współautorka „Pamiętnika grzecznego psa”, nagrodzonego w konkursie literackim im. Astrid Lindgren.

Wojciech Cesarz – artysta grafik, współautor „Pamiętnika grzecznego psa”.

Przeczytaj fragment powieści w naszym serwisie

Podziel się wiadomością:

Polecamy również