Czego ciekawe są kobiety?

83% Polek najbardziej ciekawi życie znajomych i przyjaciół. „Raport Ciekawości Redd`s 2011” ujawnia jednak, że kobieca dociekliwość i plotkowanie może mieć zbawienny wpływ na kondycję naszego społeczeństwa. Kobiety bowiem często mają czyste intencje – plotkują z troski o bliskich. Wiedza, którą zdobędą podczas plotkowania umożliwia im pomoc osobie, która tego potrzebuje. Badanie przeprowadzone przez TNS OBOP odkrywa jeszcze wiele intrygujących faktów dotyczących kobiecej natury.

Jak pokazuje „Raport Ciekawości Redd`s 2011”, Polki uwierzyły w siebie – blisko 70% kobiet uważa się za osoby ciekawe. Polki cenią w sobie cechy takie, jak: charakter, osobowość (29%), sposób życia (21%), oraz spontaniczność, otwartość i optymizm (13%). Ponadto, jak dowodzi badanie, Polki są zadowolone nie tylko z siebie, ale także ze swojego życia – 34% kobiet uznało, że chciałyby pozostać sobą i nie są ciekawe, jak to jest być kimś innym.

Ciekawość kobiet dotyczy również mężczyzn – wzbudzają oni duże zainteresowanie, zarówno singielek, jak i kobiet pozostających w stałych związkach. Badanie pokazało jednak, że Polki są wierne i nie myślą o romansach. Najbardziej ciekawi je w mężczyznach jak zmotywować ich do działań/zachowań na których im zależy (41%), czy potrafią kochać tak samo mocno jak one (22%), jak wzbudzić męskie zainteresowanie (22%), oraz co zrobić, by mężczyźni byli wierni (14%). Wbrew powszechnej opinii Polki nie fantazjują na temat innych mężczyzn. Na pytanie „Kiedyś w swoim życiu zastanawiałam się jakby to było mieć romans z ..?” aż 46% kobiet odpowiedziało, że w ogóle się nad tym nie zastanawiało. Tylko 17% przyznało, że ciekawi je romans z nieznajomym, 9% z kolegą z pracy.

„Raport Ciekawości Redd`s 2011” został zrealizowany przez TNS OBOP przy współpracy z Ambasadą Ciekawości Redd`s. Na czele Ambasady stanęły trzy młode Polki, prawdziwe znawczynie kobiecej natury: Zuzanna Ziomecka – popularna dziennikarka i publicystka kobieca, Olga Frycz – jedna z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia oraz Karolina Gliniecka – autorka bloga charlize-mystery. Nad koncepcją badania czuwał socjolog, dr Tomasz Sobierajski. Badanie przeprowadzone zostało w okresie od czerwca do sierpnia 2011 na grupie 1000 kobiet w wieku 18-35 lat. Projekt badawczy łączył metodologię badań jakościowych i ilościowych oraz składał się z 3 etapów: forów internetowych, badania ilościowego oraz blogów.

„Niby wszyscy wiemy, czym ciekawość jest, ale problemy pojawiają się, kiedy próbujemy stworzyć jej definicję i sztywne ramy (…). Bardzo często ciekawość bywa tematem rozważań, ale rzadko stanowi podmiot badań. Dlatego niezmiernie cieszą badania przeprowadzone przez TNS OBOP pod tytułem „Raport Ciekawości Redd`s 2011”, które po raz pierwszy próbują ciekawość okiełznać i dowiedzieć się, czym ciekawość jest dla kobiet, jak jest przez nie rozumiana i jaki ma wpływ na ich życie” – mówi dr Tomasz Sobierajski, doradca Ambasady Ciekawości Redd`s.

Scroll to Top
Scroll to Top