zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Czas na zdrowie: Peeling chemiczny – wideo

Czas na zdrowie: Peeling chemiczny – wideo

Na skórze twarzy u młodych osób często występują przebarwienia po trądziku. W ich zwalczeniu pomogą Wam peelingi chemiczne. W jaki sposób? Zobaczcie wideo!

Peeling chemiczny (inaczej zwany lekarskim) to rodzaj zabiegu kosmetycznego z użyciem kwasów. W tym akurat przypadku celem nadrzędnym jest złuszczenie martwego naskórka i wygładzenie skóry. Zabieg polega na usunięciu defektów kosmetycznych i zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka, a czasem i skóry właściwej. Stosując peelingi medyczne, można usuwać poszczególne warstwy naskórka, regulując głębokość złuszczania skóry.

Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych, na dodatek w określonym stężeniu. Mieszanka ta przenika w głąb skóry i ma zbawienny wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. W ten sposób seria peelingów chemicznych odnawia naskórek oraz skórę właściwą, a także działa odmładzająco likwidując widoczne oznaki starzenia się skóry. Ze względu na głębokość działania możemy podzielić peelingi na: bardzo powierzchowne, powierzchowne, średniogłębokie i głębokie.

2016-05-30T13:03:17+01:0030 maja 2016|Uroda, Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: