Dzielnicy Muzeów

Czas na lato w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów

Lato w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów „MuseumsQuartier” przebiegać będzie w tym roku pod hasłem „Summer of Sounds“. Od 05. czerwca do 28. września odbędzie się tu ponad 70 różnych wydarzeń związanych z tematyką dźwięku i melodii.

W wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów zlokalizowane są m.in. takie muzea jak MUMOK (Muzeum Sztuki Współczesnej), Leopold Museum, Kunsthalle Wien, Centrum Tańca Współczesnego (Tanzquartier Wien), Centrum Architektury Architekturzentrum Wien oraz ZOOM Kindermuseum – Muzeum dla dzieci.

Na dziedzińcach i wewnątrz budynków tego areału kulturalnego odbywać się będą przez całe lato wystawy, koncerty, warsztaty, performance, instalacje i wiele innych wydarzeń z muzyką w roli głównej.

Praktycznie do końca września 2014 r. dziedziniec Dzielnicy Muzeów zostanie przekształcony w ogródek muzyczny. To tutaj odwiedzający będą mogli posłuchać ważnych utworów i melodii. Z wyspy radia FM4 można będzie usłyszeć utwory z list przebojów, a w weekendy podczas „Weekend Sounds“ DJ’e zadbają o muzykę na głównym dziedzińcu.

W galerii sztuki Kunsthalle Wien otwarta będzie wystawa „Nowe sposoby na robienie niczego” z towarzyszącym programem muzycznym. Od 26. do 29. czerwca m.in. występy na żywo w wykonaniu Thomasa Fehlmanna czy Radiana. Od 26. czerwca do 14. lipca w Centrum Architektury zobaczyć będzie można wystawę „Bernhard Leitner. Architektura dźwięku”. 03. lipca w Leopold Museum odbędzie się koncert muzyki kameralnej na żywo.26. lipca podczas święta muzyki popularnej – Popfest w trzech miejscach Dzielnicy Muzeów zaprezentowane zostaną różnorodne oblicza austriackiej muzyki pop.

Szczegółowy program i bliższe informacje na stronie: www.mqw.at

Lato w Dzielnicy Muzeów

05. czerwiec – 28. wrzesień 2014

Wiedeńska Dzielnica Muzeów

Museumsplatz 1

1070 Wiedeń

F 1 Tim_Hawkinson_Shorts_02

F 2 architecture_and_sound_Pressebild_01-1

F 3 Logo_MQ_Summer_of_Sounds

Foto:

F 1freiraum quartier21 INTERNATIONAL Connecting Sound Etc. Cable Works, Cable Sounds, Cables Everywhere Tim Hawkinson, Shorts, 1993, Courtesy

F 2 architecture and sound Herbert Gollini & Helmut Wolfgruber are playing the mumok. © Lukas Gansterer

F 3In Taxis, On the Phone, In Clubs and Bars, At Football Matches, At Home With Friends, 2013 © Gardar Eide Einarsson und Yvon Lambert, Paris

Podziel się wiadomością:

Polecamy również