„Czarny Koń” Wernisaż wystawy Agaty Kleczkowskiej

Strona główna » Blog » „Czarny Koń” Wernisaż wystawy Agaty Kleczkowskiej

„Czarny Koń” Wernisaż wystawy Agaty Kleczkowskiej

„Czarny Koń” to tytuł wystawy malarstwa Agaty Kleczkowskiej, której wernisaż odbędzie się 24 stycznia 2013 r. o godzinie 19:00 w Galerii Fibak na Krakowskim Przedmieściu 5 w Warszawie. Gośćmi wernisażu będą przedstawiciele świata sztuki i biznesu. Wystawę będzie można oglądać od 25 stycznia.

Logo-Abbey-House-RGBOrganizatorem jest Dom Aukcyjny Abbey House – spółka, która zajmuje się inwestycjami w rynek sztuki oraz zapewnia innowacyjną przestrzeń w komunikacji sztuki współczesnej a biznesem, prezentując prace głównie młodych i nieznanych artystów – przyszłych mistrzów i klasyków.

Agata Kleczkowska zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz tkaniną artystyczną. W każdej z tych dziedzin stara się eksplorować tematykę granic estetycznych, oprawy wizualnej prymitywnych misteriów religijnych czy wszelkiego rodzaju kultów. Interesuje ją szczególnie często spotykane nawet wśród ludzi na wskroś racjonalnych myślenie magiczne, które sprawia, że porządkujemy otaczającą nas rzeczywistość według specyficznego klucza, nadając wybranym miejscom, postaciom, zwierzętom lub przedmiotom znaczenie talizmanu czy fetyszu, oraz jakie znaczenie ma to dla warstwy estetycznej, jaką wokół siebie budujemy.

Czarny koń” to pierwsza indywidualna wystawa artystki, ubiegłorocznej absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wizerunek czarnego konia zajmuje część dyplomowego dyptyku Agaty Kleczkowskiej. Wielkoformatowy obraz przedstawia zwierzę z uniesionymi kopytami, w pozie charakterystycznej dla wielu rzeźb i dekoracyjnych figurek. Bibeloty i szpargały z bazarowego uniwersum wyłaniają się także z gwieździstego tła, na którym artystka umieściła narowiste zwierzę. One także w większości są podobiznami zwierząt. Powitalny kot szczęścia, plastikowe pudle, lusterko w kształcie zajączka, miś, jelonek i inne zabawki dziecięce – kicz i tandeta, których potwierdzenie stanowi róż tła. Na wernisażu zostaną także pokazane inne obrazy, których bohaterami są zwierzęta.

Portal ModaiJa.Pl ma przyjemność być patronem medialnym tego wernisażu.

Agata Kleczkowska

Obraz 3

Obraz 2

Obraz 1

PATRONATY

2018-03-14T08:38:44+00:00 15 stycznia 2013|Kultura|

5 komentarzy

 1. AdamOs 15/01/2013 w 14:15 - Odpowiedz

  Ja będe na pewno

 2. Kate_nowa 15/01/2013 w 16:20 - Odpowiedz

  Skoro organizatorem jest DAAH to już wiem, że muszę tam być! 

 3. Sandram 15/01/2013 w 18:50 - Odpowiedz

  Ja również! Wernisaż zapowiada się niesamowicie!

 4. Biuro 15/01/2013 w 19:12 - Odpowiedz

  Ja szczerze polecam byłam na kilku wernisażach DAAH i bardzo mi się podobało, bardzo ciekawi ludzie się pojawiają ze świata artystycznego ale i biznesowego więc jest tworzy się ciekawe połączenie! Będę !

 5. Marcin Amber 16/01/2013 w 10:34 - Odpowiedz

  bardzo fajne obrazy ciekawa młoda artystka i organizacja Abbey House więcej argumentów nie potrzebuję po prostu będę

Zostaw komentarz