Czar dawnych gier

Strona główna » Blog » Czar dawnych gier

Czar dawnych gier

Tetris, Mahjong i Lego to kultowe klocki, które wywodzą się z różnych światów, klocki, a łączy je popularność. Są kultowe, kojarzą się nam z dzieciństwem i chętnie po nie sięgamy – nawet na ekranie komputera. Klocki prosto z ZSRR Wszyscy, którzy urodzili się w latach 80. dobrze znają radzieckie zabawki, ale do historii przeszły tylko jedne klocki –Tetris. Ta gra komputerowa ma już prawie 30 lat, bo powstała 1984 roku, a jej autorem jest Aleksiej Pażytnow. Inspiracją było pentomino, czyli układanka z klocków oparta na logicznych zasadach przeniesionych do gry komputerowej. Warto wspomnieć, że w związku z sytuacją polityczną, twórca Tetrisa nie mógł odpowiednio zabezpieczyć gry. Z tego powodu rozpoczęła się walka o tę grę, która szybko zdobywała popularność w wielu krajach. Właścicielem praw do Tetrisa stała się Andromeda, a chwilę później Atari wyprodukowało swoją własną wersję układanki.

Dopiero w 1996 r. firma The Tetris Company zdobyła prawa do gry i wojna się zakończyła. Dzisiaj dorośli wspominają tę zabawę jako jedną z pierwszych przygód z konsolą i komputerem. Gry tetris teraz można za to łatwo znaleźć w sieci i pograć w jej różne warianty np. Likwidowanie wirusów.Filozoficzna układanka z Chin Wielbiciele gier logicznych znają Mahjong, czyli chińską układankę o magicznym wydźwięku. To tradycyjna gra, w którą zdecydowana większość z nas zetknęła się tylko na ekranie komputera – w wielu krajach odbywają się zawody o mistrzostwo Mahjong. Jest bardziej skomplikowanym rodzajem domina, składa się ze 144 kamieni, a każdy obrazek ma swoje znaczenie. Wiele wersji, kształtów i pomysłów graficznych potwierdza popularność tej zabawy jako gra komputerowa. Oprócz tego, że jest grą domyślną Windowsa, podbija serwisy z grami online.

Tam właśnie można znaleźć różne formy chińskiej zabawy np. jako atrakcja dla dzieci – Misie MahjongKult LegoMarzenie każdego dziecka to właśnie klocki Lego. W latach 90. wszyscy chłopcy chcieli bawić się serią Technics, a dziewczynki budowały domki z Lego. Dzisiaj można zagrać w przeglądarkowe gry legoWyprawa Lego jest dobry przykładem nowoczesnej zabawy klockami. Oleg Kirk Christiansen w 1932 r. zaczął budowę wyjątkowej marki i nie zdawał sobie jeszcze sprawy z tego, że rozpoczął rewolucję w świecie zabawek dla dzieci. Duńskie klocki mają miliony fanów, których nie ogranicza wiek, a nowe kolekcje przyciągają nowe rzesze.

65323_1_2

65323_2_2

2018-03-14T08:02:32+00:0014 sierpnia 2013|Biznes|

Może zainteresuje Cię również: