Converse i nowojorska marka MadeMe – od dziewczyn dla dziewczyn!

Ta, dziewczyńska kolekcja zdecydowanie wyróżnia się w zdominowanym przez mężczyzn świecie streetwearu. Converse i założona w Nowym Jorku streetwearowa marka MadeMe wspólnie przedstawiają unikalną, idealną na lato kolekcję sneakersów zaprojektowaną z myślą o kobietach.

MadeMe to coś więcej niż tylko brand – to bezprecedensowa kombinacja mody oraz nowojorskiej kultury queer i rave, czerpiąca z elektryzującej energii ruchu „riot grrrl”. Charakter tej marki idealnie obrazuje bezkompromisowość młodego pokolenia, którą widać na ulicach Nowego Jorku.

Converse x MadeMe poprzez odważną kolorystykę, teksturę wykorzystanych materiałów i unikalne detale, promują postawę i stylistykę współczesnych nowojorskich buntowników. Celebrując ideały kontrkultury, kolekcja rozbudza nostalgię za latami 90’tymi, dokładnie w momencie, gdy tożsamość kulturowa, odważne przekonania i działania nabierają nowego znaczenia.

Do kogo kierowana jest kolekcja? Erin Magee, dyrektor kreatywna MadeMe, adresatkę kolekcji określa jednoznacznie. To “przebojowa dziewczyna. Niezależna, która śmiało podejmuje ryzyko i nie przejmuje się tym, co noszą lub robią inni wokół”. Co więcej, “to dziewczyna, która jest atrakcyjna z powodu swojej autentyczności, chce odkrywać wszystko to, co ma do zaoferowania ulica, kręci ją kultura rave i queer oraz lata 90-te”
dodaje Erin.

Trzonem kolekcji jest One Star na platformie – model, który cieszył się popularnością na scenie rave w latach 90tych. Ten sam model Erin kupiła w serwisie Etsy na kilka miesięcy przed rozpoczęciem współpracy z Converse.

One Stary zyskały nowy look, charakterystyczny dla „imprezowych dzieciaków” z lat 90-tych. Wyróżnia je “sprany” zamsz, charakterystyczna dla sztruksu prążkowana faktura oraz podeszwa na platformie z wyraźnym motywem MadeMe. Wysokiej jakości skóra Napa oraz płócienna wyściółka i bawełniane sznurówki zapewniają komfort użytkowania.

Sneakersy z kolekcji Converse x MadeMe dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych: żółtej, zielonej, czarnej oraz granatowej. Można je kupić od 24 maja w Run Colors we Wrocławiu oraz w krakowskim Sneaker Studio.

 

O MadeMe

Marka założona w Nowym Jorku w 2007 roku przez Erin Magee. MadeMe to brand, który zmienia postrzeganie zapożyczonych z męskiej szafy elementów garderoby, dostosowując je to współczesnych, nie bojących się wyzwań młodych kobiet.

O One Star

Pojawił się jako but do koszykówki w 1974 roku. W latach 90-tych, wraz z rozkwitem sceny grunge w USA, pojawił się na sklepowych półkach i szybko został zaadoptowany przez środowiska związane z kulturą grunge, skate i rave. Teraz, w 2018 roku, One Star powraca jako symbol kontrkultury, wyrażania siebie i angażując takich twórców jak Tyler, The Creator czy Erin Magee wpiera postawę anti-hero.

O CONVERSE

Converse Inc., z siedzibą w Bostonie, w stanie Massachusetts, jest spółką należącą do NIKE Inc. Marka założona w 1908 roku zdobyła status “America’s Original Sports Company”™, znana jako producent legendarnych linii takich jak Chuck Taylor® All Star®, Jack Purcell® i One Star®. Dziś Converse oferuje bogaty asortyment obuwia dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a także odzież i akcesoria.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również