zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » „Conoce mi Cuba” – „Poznaj moją Kubę”

„Conoce mi Cuba” – „Poznaj moją Kubę”

11 lutego br. (poniedziałek) o godz. 19.00 w Fabryce Trzciny odbędzie się jedna z najgorętszych premier tegorocznej zimy „Conoce mi Cuba” czyli „Poznaj moją Kubę”. To pierwszy w Polsce musical o Kubie. Gorące latynoskie rytmy przeniosą wszystkich do pięknej, barwnej i odległej Havany. Spektakl został objęty Honorowym Patronatem Ambasady Kuby.

Reinaldo Antonio Ceballo Hechevarria, znany jako Rey (lub Rei) Ceballo, genialny pianista, kompozytor i aranżer, który na Kubie odnosił największe sukcesy. Wraz z Sierra Maestra i Azucar Negra, gigantami muzyki latynowskiej wytyczał nowe ścieżki dla tej muzyki i popularyzował kulturę karaibską na całym świecie.
13 lat temu przyjechał do Polski, a jego serce skradła piękna Polka, a następnie jej ojczyzna.

W 2000 roku spełniło się pierwsze marzenie Reia – założył prawdziwą, kubańsko-polską orkiestrę salsową „Calle Sol”, z którą nagrał szereg płyt i z którą cały czas koncertuje w Polsce i w Europie.

Rei Ceballo był także liderem solowego projektu i płyty Olgi Jackowskiej „Kora Ola, Ola!”, oraz uczestniczył w sukcesie zespołu „Blue Cafe”, współtworząc hit minionego lata – „Buena”. Usłyszeć go można także w produkcjach takich artystów jak Kayah, Maciek Maleńczuk, KASA, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Wienio i Pele, Plastic, De Mono, Robert Chojnacki, Yugoton, Maanam i inni. ząc hit „Buena”. Usłyszeć go można także w produkcjach takich artystów jak Kayah, Maciek Maleńczuk, KASA, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Wienio i Pele, Plastic, De Mono, Robert Chojnacki, Yugoton, Maanam i inni. ząc hit „Buena”. Usłyszeć go można także w produkcjach takich artystów jak Kayah, Maciek Maleńczuk, KASA, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Wienio i Pele, Plastic, De Mono, Robert Chojnacki, Yugoton, Maanam i inni. ząc hit „Buena”. Usłyszeć go można także w produkcjach takich artystów jak Kayah, Maciek Maleńczuk, KASA, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Wienio i Pele, Plastic, De Mono, Robert Chojnacki, Yugoton, Maanam i inni.

Misja Reia, którą była popularyzacja muzyki kubańskiej w Polsce zakończyła się pełnym sukcesem, ale jego tęsknota za kolorowymi ulicami Havany była przeogromna. Dlatego też postanowił zabrać nas tam ze sobą.

W ten sposób w listopadzie 2012 roku powstał pierwszy w Polsce musical o Kubie „Conoce Mi Cuba” czyli „Poznaj Moją Kubę”. El Son, el Bolero, el Afro, el Casino, la Rumba, czy la Guaracha – to tylko niektóre z gatunków muzycznych z rodowodem kubańskim, które będzie można poznać podczas spektaklu. Ponadto niezwykle ważne dla kubańczyków wątki religijne i społeczne smaczki, które składają się na niepowtarzalny klimat ulic Havany i nie tylko.

Znakomita latynoska obsada, 8-osobowa orkiestra, 5 wokalistów i 5 tancerzy. 90 minut niezwykle dynamicznego, gorącego show, wobec którego nie sposób pozostać obojętnym. Publiczność nie tylko ogląda nasze przedstawienie, ale także żywo w nim uczestniczy, śpiewa z nami, tańczy, śmieje się i … tęskni. Bo każdy z artystów na scenie pokazuje swoją Kubę, Kolumbię, swój Meksyk i Peru, swoją ojczyznę. Dlatego „Conoce Mi Cuba” jest aż tak wyjątkowe ponieważ jest bardzo prawdziwe.

Dzięki spektaklowi publiczność przeniesie się tysiące kilometrów od domu, na ciepłą, słoneczną Kubę i zatęskni za wakacjami i marzeniami…

Tego Wam życzymy i zapraszamy abyście poznali osobiście: Moją Kubę!

Conoce mi Cuba 10Obsada:
Reinaldo Ceballo – pianista, kompozytor i aranżer
Renell Valdes Cepero – wokalista
Antonio Matamoros Manresa – wokalista
Noel Horta Sanchez – wokalista
Elis Herrera – wokalistka
Magdalena Salsarica Fiałkowska – wokalistka

Fernando La Torre – basista
Artur King Sienicki – gitarzysta
Dominik Jaske – timbalesista
Yoilan Perez Harriette – bongosista, wokalista
Nikoden Bąkowski – kongista
Dariusz Plichta – puzonista
Erinson Villarroel – guiro, instr. perkusyjne

Rayner Fernandez Ballester – choreograf, tancerz
Dinelvis Clemente – tancerka
Angelica Luengas Kałamaga – tancerka
Acilyz Katell Caro Fontalvo – tancerka
Yoko Delgado – tancerka, wokalistka

JESTEŚMY NA FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/conocemicubamusical

ŚWIATOWA PREMIERA:
11.02.2013 godz. 19:00
Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny Sp. z o.o.
ul. Otwocka 14, 03-759 Warszawa
http://www.fabrykatrzciny.pl/

[nggallery id=4212]

BILETY (Uwaga! Ze względu na premierę ilość ograniczona):
– w przedsprzedaży 65 zł (od 01.02.2013) – za pośrednictwem http://www.eventim.pl/
– w dniu premiery 85 zł – w kasie klubu

2018-03-14T08:30:58+01:006 lutego 2013|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: