zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » „Concerto For Group and Orchestra” album Jona Lorda z udziałem Kasi Łaskiej dostępny już w Polsce!

„Concerto For Group and Orchestra” album Jona Lorda z udziałem Kasi Łaskiej dostępny już w Polsce!

„Concerto For Group and Orchestra” to album Jona Lorda, który jest wynikiem współpracy największych światowych sław muzyki w tym utalentowanej polskiej wokalistki Kasi Łaskiej, znanej publiczności z Teatru Muzycznego Roma. Płyta dostępna jest już w Empikach na terenie całego kraju.

Jon Lord, założyciel legendarnej grupy Deep Purple był wybitnym wirtuozem organów Hammonda fantazyjnie podbudowując ich dźwiękami największe przeboje Deep Purple np.: Smoke on the water czy też Perfect Strangers. To właśnie Jon Lord połączył orkiestrę symfoniczną i rock’a z czego narodził się Rock Symfoniczny. W 1969 roku w Royal Albert Hall w Londynie po raz pierwszy rozbrzmiało „Concerto For Group and Orchestra” zagrane przez Deep Purple i Royal Philharmonic Orchestra. Koncert ten został zarejestrowany. Rok później po drugim koncercie w Los Angeles partytura zaginęła na 30 lat. Po tych długich latach ciszy „Concerto…” zostało odtworzone z nagrań i wykonywane przez Jona Lorda jeszcze kilkadziesiąt razy. W 2011 Jon postanowił nagrać „Concerto…” w studio. Nagrania albumu odbyły się w słynnym Abbey Road Studio w Londynie, a do współpracy zostali zaproszeni wybitni artyści świata muzyki, m.in.: Bruce Dickinson – wokalista Iron Maiden , Steve Balsamo – znany z roli Jesusa w Jesus Christ Superstar Andrew Lloyd Webbera , znakomity gitarzysta bluesowy Joe Bonamassa , Steve Morse – gitarzysta Deep Purple oraz polska wokalistka Kasia Łaska.

Jak sama Kasia twierdzi: „Zaśpiewanie na płycie Jona Lorda jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem. Jestem szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tak znaczącym dla historii muzyki projekcie. Jon zawsze będzie dla mnie mistrzem, a jego muzyka jest dla mnie inspiracją przy pracy nad moim solowym albumem i jestem pewna, że będzie towarzyszyć mi w dalszej artystycznej drodze oraz życiu prywatnym”

Kasia Łaska to polska wokalistka znana przede wszystkim z Teatru Muzycznego Roma, gdzie grała główną rolę m.in. w Miss Saigon. Koncertowała z Jonem od 2008 roku śpiewając jako solistka. Przez 4 lata wspólnej pracy zagrali ponad 30 koncertów na całym świecie m.in.: w Korei, Brazylii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu oraz Polsce. W 2012 roku rozpoczęła wraz z Jonem Lordem oraz walijskim wokalistą Steve’m Balsamo nagrania do ich wspólnego albumu. Niestety prace uległy zawieszeniu z powodu śmierci Jona Lorda 16 lipca 2012 roku.

Obecnie Kasia pracuje nad swoim solowym, autorskim albumem z polskim producentem muzycznym Przemysławem Książkiem. Teksty napisali min. Michał Zabłocki oraz Steve Balsamo i Gary Osborne. Premiera płyty już niebawem!

Kasia Łaska, foto: Paweł Bąbala

Kasia Łaska, foto: Paweł Bąbala

Kasia Łaska, foto: Paweł Bąbala

2018-03-14T08:42:51+01:0021 grudnia 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: