Strona główna » Blog » Coldplay po raz pierwszy w Polsce!

Coldplay po raz pierwszy w Polsce!

„Dziesięciolecie zobowiązuje i trudno sobie wyobrazić przyjemniejszą sytuację, niż możliwość ogłoszenia jako pierwszego artysty, który od wielu lat jest jednym z najbardziej oczekiwanych w Polsce zespołów, który jest ostatnim z wielkich, którzy się w Polsce pojawili, zespołu, który od kilku lat dominuje we wszystkich zestawieniach oczekiwań Openerowiczów, a w tym roku po prostu miażdży tę klasyfikację zdobywając dwa razy więcej głosów niż kolejny zespół. Panie i Panowie, headlinerem dziesiątej, jubileuszowej edycji Heineken Open’er Festival jest zespół COLDPLAY!”Mikołaj Ziółkowski, Alter Art

Świętując dziesięciolecie Open’era z dumą pragniemy ogłosić pierwszy w Polsce koncert Coldplay. Na to czekaliśmy my i publiczność naszego festiwalu – mocne uderzenie na samym początku ogłoszeń! Zdobywcy multiplatyny, notoryczni zwycięzcy niezliczonej ilości nagród takich jak Brit Awards, Grammy Awards, MTV Awards i Q Awards, ale co najważniejsze zaangażowani w działania społeczne i charytatywne aktywiści, utalentowani i zawsze szukający nowych dróg ekspresji muzycy znani ze znakomitych koncertów wreszcie pojawią się w Polsce, aby spotkać się ze swoimi fanami.

Ten zespół był wyjątkowy już od pierwszych chwil. Ich umiejętności muzyczne, teksty oraz melodie natychmiast podbiły serca publiczności. Pierwszy album „Parachutes” pojawił się w lipcu 2000 roku po serii znakomicie przyjętych koncertów oraz entuzjastycznie odebranych singlach „Shiver” i „Yellow”. Ten ostatni znalazł się nawet na czwartym miejscu listy brytyjskich singli. Płyta zadebiutowała na szczycie UK Albums Chart spotykając się z aplauzem także w całej Europie oraz Stanach.
„A Rush of Blood to the Head” z 2001 roku przyniósł cały zestaw hymnów takich jak “In My Place”, “The Scientist” i oczywiście “Clocks”. Z takim repertuarem zespół wkrótce wcielił się w rolę headlinera takich festiwali jak Glastonbury, czy Rock Werchter i wyrobił sobie renomę jednego z najlepszych koncertowych zespołów na Ziemi.
To oczywiście nie był szczyt ich możliwości. Trzeci album studyjny „X&Y” rozszedł się w ponad 8 milionach egzemplarzy, zdobywając tytuł najlepiej sprzedającego się albumu roku 2005. Płyta trafiła na pierwsze miejsca na listach sprzedaży w 20 krajach. Takie utwory jak „Speed of Sound”, „Fix You”, czy „Talk” zabrzmiały od Coachelli, aż po Glastonbury. Zawsze szukający nowych kierunków muzycy Coldplay w 2008 przedstawili album “Viva la Vida or Death and All His Friends”. Jeszcze raz fani dali się ponieść takim utworom jak „Violet Hill” i „Lost!”.
Przez lata kariery zespół zdobył niezliczoną ilość nagród i nominacji, w tym Brit Awards (Best British Group, Best British Album, Best British Single), Grammy Awards (Best Alternative Music Performance, Record of the Year, Best Rock Album), MTV EMA’s (Best Group, Best Song, Best UK & Ireland Act), NME Awards (Best New Artist, Album of The Year, Best Album), Q Awards (Best Album, Best Act In World Today), a także trafił na pierwsze miejsce niemal każdej listy przebojów na całym świecie. To, co warto w nich cenić, to fakt, że zawsze starali się być blisko swoich fanów. Czy grając serie wyprzedanych koncertów, czy co roku pamiętając o wysłaniu świątecznych życzeń Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman i Will Champion zawsze pokazują swój szacunek i oddanie słuchaczom. Muzycy udzielają się charytatywnie i żywo angażują się w akcje społeczne wspierając organizacje typu Oxfam, czy ruch na rzecz uczciwego handlu.

Polscy fani czekali długo żeby zobaczyć ten Zespół w naszym kraju, teraz jedyne, co muszą zrobić, to dotrwać do lata.

HEINEKEN OPEN’ER FESTIVAL
MIEJSCE: Gdynia, Lotnisko Gdynia – Kosakowo
CENY KARNETÓW:
3 dni (1-3.07.2011)
karnet 3 dni: 310 PLN / karnet 3 dni + pole namiotowe: 350 PLN
4 dni (30.06-3.07.2011)
karnet 4 dni: 370 PLN / karnet 4 dni + pole namiotowe: 410 PLN

BILETY DO NABYCIA: www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci www.ticketpro.pl i www.eventim.pl
ORGANIZATOR: Alter Art; Więcej informacji na stronach www.opener.pl oraz www.heineken.pl

2018-03-14T12:05:28+00:009 grudnia 2010|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: