Strona główna » Blog » Coccinelle – zapowiedź kolekcji jesień/zima

Coccinelle – zapowiedź kolekcji jesień/zima

Kształt czy jego zaprzeczenie?
Ogromna przestrzeń i pełen nonszalanckiego luzu relaks.
Metropolia i styl bycia przez nią dyktowany.
Dwa niemożliwe do pogodzenia ze sobą światy. To właśnie one stanowią fundament inspiracji kolekcji jesień-zima 2011/12 marki Coccinelle.

Kształty z jednej strony są pełne samodyscypliny i poszanowania klasycznych zasad geometrii przestrzennej, z drugiej ujęte w dyskretne ramy, pełne swobody, otwarte na ton jaki nada im właściciel. Ich cel to realizacja potrzeb estetycznych jak i użytkowych. Funkcje użytkowe odpowiadają wszystkim porom dnia i przestrzeniom działań: pracy, zakupom, spacerom, wieczorowym wyjściom. Ich pełen kosmopolityzmu urok sprawia, że nawet w maksymalnie prozaicznych sytuacjach można wyglądać zjawiskowo, a przede wszystkim świadomie kobieco.

Skóra to zderzenie nowatorstwa i stylu retro. To pełne oddechu pozornie jednolite przestrzenie i oszałamiające desenie. Gładkie skóry to esencjonalne ujęcia naturalnych faktur. Te niekiedy mocniejsze nadają skórom koloryt vintage. Desenie to skąpane w świetle odcienie pytona, romantyczne kwiatowe tłoczenia, intrygujące pikowania, faktury egzotycznych jaszczurek, czy ekstrawertyczne leopardzie printy. Czymś absolutnym jest skóra strusia odziana w paletę często zaskakujących barw.

Kolory – podobnie, jak inspiracje to dwa skrajne bieguny. Oś pierwszego to szarość, dookoła niej zgromadzone są odcienie minerałów, arktycznego lodu, niezdobytych skał, kamienia, asfaltu i chłodnego błota. Jego przeciwieństwo stanowi kraina czekolad, gorzkich i mlecznych, czasem pojawiających się w towarzystwie papryczek chilli. To także zmysłowa, ale nie narzucająca się czerwień i sosnowa zieleń.

Całości obrazu dopełniają szlachetne dodatki. Klamry przywołujące skojarzenia ze stylem retro, dekoracyjne zamki błyskawiczne, czy wydające się biec łańcuchy zatopione w skórze stanowiące rączki toreb. Te ostatnie dodają modernistycznego smaku stanowiąc opozycję do romantycznych i pełnych retro tematów obecnych w kolekcji.

Bliska pojęciu kontrastu jest także linia akcesoriów, widoczna szczególnie w biżuterii i modelach butów. W biżuterii obok nieco kubistycznych, czy bardziej awangardowych form, obecne są klasyczne naszyjniki i bransolety. Buty to zarówno surowy męski styl, jak i pełne harmonijnych zdobień modele.

[nggallery id=1412]

 

2011-11-11T13:44:41+00:007 lipca 2011|Styl|

Może zainteresuje Cię również: