Co warto wiedzieć na temat leczenia ortodontycznego?

Prawidłowy zgryz bardzo wiele zmienia w naszym wyglądzie. Dawniej nikt na to nie zwracał na niego uwagi, ale teraz proste, białe zęby to priorytet. Jeśli chcemy wyglądać atrakcyjnie musimy zadbać o to, aby nasz uśmiech prezentował się bez zarzutu. Dlatego warto pomyśleć o wizycie u ortodonty, aby upewnić się, że z naszym zgryzem jest wszystko w porządku. Co warto wiedzieć na temat leczenia ortodontycznego, zanim się na nie zdecydujemy?

Kto powinien pomyśleć o wizycie u ortodonty?

Wiele osób uważa, że ortodonta pomoże tylko dzieciom. Dlatego rozwiewamy wątpliwości i uprzedzamy, że może się do niego udać osoba w każdym wieku. Oczywiście im wcześniej dotrzemy, tym mamy większe szansę na wyleczenie. Jednak w każdym wieku możemy zrobić porządek z zębami, więc jeśli w młodości je zaniedbaliśmy, to jeszcze nic straconego. Natomiast jeśli widzimy, że u naszych dzieci pojawiły się problemy ze zgryzem, warto wybrać się do ortodonty jak najszybciej. Wszystko dlatego, że w najmłodszym wieku leczenie przynosi najlepsze rezultaty. Objawy, które powinny nas zaniepokoić to widoczna zmiana profilu twarzy lub zaburzenia czynności mowy, żucia lub odgryzania.

W jaki sposób powstają wady zgryzu?

Nie ma jednoznacznej przyczyny powstawania wad zgryzu, więc trudno definitywnie powiedzieć, dlaczego się pojawiają. U wielu osób wpływ na to ma genetyka. Jeśli u innych osób w rodzinie pojawiły się problemy, warto uważnie obserwować stan uzębienia dziecka, ponieważ u niego też mogą pojawić się problemy. Inne przyczyny, które mogą negatywnie wpływać na zgryz to różne dysfunkcje, np. nieprawidłowa czynność oddychania, połykania lub żucia. Warto też zwracać uwagę na to, czy dziecko zgrzyta zębami, ssie palec lub inne przedmioty, ponieważ to również może negatywnie wpływać na uzębienie. Jeśli będziemy pilnować dziecko, aby tego nie robiło, możemy zapobiec jego kłopotom z zębami.

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Wiele osób ma dylemat, na czym polega leczenie ortodontyczne. Każdy o nim słyszał, ale niewiele osób wie, na czym ono dokładnie polega. W skrócie leczenie ortodontyczne to kontrola oraz zmiana położenia zębów, łuków zębowych oraz szczęk. Najczęściej stosuje się aparaty na zęby, aby tego dokonać. Do wyboru mamy aparaty stałe oraz ruchome, które są dobierane do potrzeb pacjenta. Jeśli zauważamy u nas problemy ze zgryzem, to warto się wybrać do orto.info.pl, aby się z nim uporać. Dzięki leczeniu ortodontycznemu nastąpi stała poprawa położenia zębów, nieprawidłowo funkcjonującego stawu skroniowo-żuchwowego, a także przywrócenie prawidłowej czynności odgryzania, mowy, żucia, połykania i oddychania.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne ma pozytywny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale też zdrowie. Warto pamiętać, że poprawa zgryzu ma wpływ na ważne czynności życiowe, do których zalicza się mówienie, żucie, połykanie, a także oddychanie. Nie zapominajmy również, że proste zęby znacznie łatwiej doczyścić, a to sprawi, że będziemy mniej narażeni na próchnicę oraz choroby przyzębia.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również