Strona główna » Blog » Clarena wchodzi na nowe rynki

Clarena wchodzi na nowe rynki

Wrocławska firma Clarena podpisała umowę z KE Medical. Szwajcarska spółka będzie sprzedawała na swoim rynku profesjonalny sprzęt kosmetyczny marki Rubica, produkowany przez Clarenę.

Clarena, choć znana przede wszystkim z szerokiej oferty kosmetyków profesjonalnych, działa na rynku kosmetycznym w dużo szerszym zakresie – oferuje również wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do salonów kosmetycznych. Firma produkuje urządzenia marki Rubica, które wzbudzają coraz większe zainteresowanie za granicą. Sprzęt Clareny dystrybuowany jest już przez rosyjskiego partnera. Kolejne rynki, na które wchodzi wrocławska firma ze swoimi urządzeniami, to Szwajcaria i Niemcy.

Ofertą Clareny zainteresowała się firma KE Medical – uznany w branży medycznej i medycyny estetycznej dostawca technologii laserowych i IPL (urządzenia wykorzystujące pulsacyjne światło). Firma jest partnerem instytutów, gabinetów lekarskich i studiów medycyny estetycznej na terenie Niemiec i Szwajcarii. Do tej pory KE Medical miała w swojej ofercie sprzęt medyczny, włączenie do niej aparatów kosmetycznych Clareny jest równoznaczne z rozszerzeniem działalności spółki.

Clarena uruchomiła linię produkcyjną sprzętu specjalistycznego w 2007 roku, wypełniając tym samym niszę w tym sektorze. – Zauważyliśmy, że kosmetyczki mają do wyboru albo zachodni sprzęt, którego zakup ze względu na wysoką cenę bywał dla nich problemem, albo – jeśli nie miały odpowiednich funduszy – musiały zadowolić się tanim sprzętem sprowadzanym z Chin. Rubica to polski, wysokiej jakości sprzęt, za cenę dostosowaną do naszych warunków – wyjaśnia Patricia Popławska-Kostiuk, prezes firmy Clarena. Okazuje się, że sprzęt jest doceniany nie tylko na polskim, ale także na zagranicznych rynkach.

Umowa pomiędzy Clareną, a jej zachodnim partnerem podpisana została na czas nieokreślony.

2018-03-14T11:48:03+00:0021 lutego 2011|Kosmetyki|

Może zainteresuje Cię również: