Chińskie smartfony kosztowne w naprawie

Strona główna » Blog » Chińskie smartfony kosztowne w naprawie

Chińskie smartfony kosztowne w naprawie

Spore zainteresowanie telefonami komórkowymi sprawia, że na rynku prócz topowych flagowców prawdziwych gigantów możemy znaleźć także do złudzenia przypominające je podróbki. Dzieje się tak dlatego, że niektórych zwyczajnie nie stać na kupno telefonu za kilka tysięcy złotych, przez co najczęściej producenci zza morza starają się na ten problem odpowiedzieć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mniej zamożnym użytkownikom urządzeń mobilnych, produkowane są znacznie tańsze, a w dodatku nie zawsze gorsze urządzenia.

 

 

Mądry Polak po szkodzie

 

Często śmiejemy się z tego powiedzenia. Niestety z tego właśnie słynie nasz naród, że często najpierw robimy, a dopiero później myślimy, przez co rodzą się problemy. W momencie zakupu nowego urządzenia komórkowego nikt z nas nie zastanawia się nad tym, co się może wydarzyć podczas jego późniejszego użytkowania. A wbrew pozorom zdarzyć się może praktycznie wszystko.

 

Stosunkowo niskie ceny smartfonów z Chin, a także praktycznie niczym nie różniąca się specyfikacja techniczna jest sporą zachętą do kupna produkowanych na innym kontynencie urządzeń. Niestety w przypadku, gdy zechcą nam one odmówić posłuszeństwa raczej nie będzie możliwości ich tutaj na miejscu naprawić. Zwyczajnie nie ma w Polsce serwisów, które wiedziałyby jak ugryźć takie urządzenia. Więc co nam pozostaje? Dwa wyjścia: kupno nowego urządzenia lub odesłanie zepsutego do producenta z Chin.

 

 

Mimo wszystko opłaca się

 

Zazwyczaj Chińczycy biorą na siebie powstałe szkody i naprawiają lub odsyłają nam nowy telefon. Jedynym minusem tego procesu jest czas oczekiwania na urządzenie. Biorąc pod uwagę dystans, jaki paczka musi pokonać, cała procedura może trwać bardzo długo. Jej koszta nie są zbyt wysokie, co zdecydowanie zachęca Polaków do kupowania telefonów od chińskich sprzedawców.

 

Jest jednak jedno wyjście, dzięki któremu można uniknąć konieczności odsyłania zepsutego urządzenia na inny kontynent. Wystarczy jedynie wykupić polisę od nieszczęśliwych wypadków dedykowaną smartfonom (np. https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance). Korzystne ubezpieczenia obejmują całą gamę różnych zdarzeń, podczas których przysługuje Ci rekompensata finansowa. I tak w przypadku mechanicznego uszkodzenia smartfona, pęknięcia wyświetlacza lub całkowitej utraty urządzenia otrzymasz odpowiednio wysoką kwotę z tytułu poniesionych strat, którą będziesz mógł przeznaczyć na usunięcie zaistniałych szkód lub kupno nowego telefonu.

 

2017-04-27T11:58:26+00:00 27 kwietnia 2017|Porady|