Strona główna » Blog » Ceremonia otwarcia ELIOS 2010

Ceremonia otwarcia ELIOS 2010

W sobotę, 18. września, na stadionie Legii w Warszawie odbyła się wyjątkowo uroczysta inauguracja Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych ELIOS 2010.

Na murawie boiska pojawili się m.in. Prezydent FIFA Joseph Blatter i słynny holenderski piłkarz Johan Cruyff. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ELIOS Zbigniew Niemczycki i ponad 20 tys. widzów. W uroczystościach wzięli udział prezydent Bronisław Komorowski, były prezydent Lech Wałęsa, pierwsze damy Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, legendarne sportsmenki Irena Szewińska i Maja Włoszczowska. Wyjątkowe koncert dały gwiazdy otwarcia zespół Myslovitz i Mike Hucknall z Simply Red.

Po uroczystościach czas na zmagania sportowe. Uczestnicy Olimpiady rywalizować będą takich dyscpilinach, jak bowling, lekka atletyka, jazda szybka na wrotkach, koszykówka, 7-osobowa piłka nożna kobiet, badminton, tenis ziemny i stołowy oraz trójbój siłowy.
Igrzyska, które po raz pierwszy odbyły się w latach 60-tych, dzięki działalności Eunice Kennedy Shriver, siostry prezydenta Kennedy’ego, potrwają do czwartku, 23. września 2010 r.

[nggallery id=67]

2010-09-19T17:35:11+00:0019 września 2010|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: