Cera wrażliwa a

Cera wrażliwa a wizyta w gabinecie medycyny estetycznej

Cera wrażliwa może się objawiać na różne sposoby. W przypadku jednej osoby będą to zaczerwienienia oraz większa podatność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, podczas gdy u drugiej – suchość, obrzęk bądź nadmierne łuszczenie się skóry. I nietrudno zgadnąć, że wspomniane objawy potrafią uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Pytanie jednak, czy problemy wynikające z wrażliwości cery muszą również wykluczyć wizytę w salonie urody?

Co profesjonalna kosmetyka oferuje osobom z cerą wrażliwą?

Osoby z cerą wrażliwą często zbyt pochopnie rezygnują z usług gabinetów medycyny estetycznej. Warto pamiętać o tym, że kuracje przeprowadzane w wyspecjalizowanych klinikach urody nie muszą wcale wiązać się z intensywnym działaniem aparatury zabiegowej. Wiele terapii ma delikatny i bezinwazyjny przebieg. A w wybranych przypadkach profesjonalny sprzęt da się również zastąpić działaniem manualnym. Często nawet można spotkać się z metodami gabinetowymi, które zostały stworzone głównie z myślą o osobach posiadających cerę wrażliwą. Wykonanie takich zabiegów pozwala np. na lepsze zabezpieczenie skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz na zwiększenie jej zdolności ochronnych.

Z jednym, bardzo ważnym zastrzeżeniem – przystąpienie do jakiejkolwiek kuracji powinno być zawsze poprzedzone wnikliwą konsultacją z wykwalifikowanym kosmetologiem, który m.in. wykluczy ewentualne przeciwwskazania do danej terapii. A te nie w każdym przypadku muszą wynikać z problemów powszechnie kojarzonych z cerą wrażliwą. Przeciwwskazaniem do części zabiegów będzie np. ciąża, okres karmienia piersią, opryszczka w stanie aktywnym czy uczulenie na konkretny składnik preparatu wykorzystywanego w kuracji.

Domowa pielęgnacja skóry zawsze jest kluczowa!

Decydując się nie kurację w gabinecie medycyny estetycznej, z pewnością nie można wychodzić z założenia, że którykolwiek z zabiegów zastąpi „normalne”, codzienne dbanie o cerę wrażliwą. Oprócz profesjonalnej terapii, problematyczna skóra zawsze wymaga odpowiedniej pielęgnacji w warunkach domowych. Trzeba też pamiętać o unikaniu czynników zewnętrznych, które mogą potęgować objawy cery wrażliwej. O ile nie zawsze jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować z naszego życia stres czy działanie hormonów, o tyle możemy np. zacząć przywiązywać większą wagę do stosowanych kosmetyków czy spożywanych produktów. A wbrew pozorom, wspomniane kwestie mają często duży wpływ na kondycję skóry. Osoby borykające się z problemami cery wrażliwej powinny m.in. unikać kosmetyków tworzonych na bazie alkoholu. Nawet jeśli wykazują one np. działanie nawilżające, mogą równocześnie podrażniać skórę i wywoływać zaczerwienienia.

Co więcej, podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej warto zapytać nie tylko o dostępne zabiegi, ale także o polecane sposoby pielęgnacji cery problematycznej. Doświadczony kosmetolog z pewnością pomoże w wyborze odpowiednich preparatów, które wspomogą działanie profesjonalnej terapii kosmetycznej. Podobnie będzie zresztą w przypadku diety. Niektóre produkty spożywcze, np. pikantne potrawy, źle oddziałują na cerę wrażliwą. O alkoholu i wyrobach tytoniowych nie trzeba chyba nawet wspominać… Dostarczane do organizmu w nadmiernych ilościach zawsze będą miały negatywny wpływ na zdrowie, a więc również na kondycję skóry. A już zwłaszcza w przypadku cery wrażliwej.

Zabiegi o działaniu równoważąco-ochronnym

W ofertach profesjonalnych klinik urody z pewnością trafimy na zabiegi, które wykazują działanie równoważąco-ochronne. Wspomniane kuracje sprawdzają się znakomicie m.in. w przypadku osób z cerą problematyczną, wrażliwą, dysfunkcyjną czy suchą. Dobrym przykładem takiej terapii jest Microbiome Pro Care, czyli zabieg, który nie tylko intensywnie nawilża, koi i regeneruje podrażnioną skórę, ale także zwiększa jej „wytrzymałość” na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, np. zanieczyszczeń czy promieniowania UV. Wszystko za sprawą preparatu stosowanego w tej kuracji. Zawiera on m.in. ultramikrocząsteczkowy kwas hialuronowy, keratolityczny kwas mlekowy oraz oczar wirginijski. Składniki te mogą zostać wprowadzone w skórę albo przy użyciu aparatury zabiegowej (sonoforezy), albo manualnie.

Cera wrażliwa a

Osobom z cerą wrażliwą zaleca się też często wykonanie peelingu kawitacyjnego. Co więcej, wiele terapii gabinetowych zaczyna się od przeprowadzenia wspomnianego zabiegu. Pozwala on bowiem na zdezynfekowanie i dogłębne oczyszczenie skóry za pomocą szpatułki emitującej ultradźwięki. Ogromną zaletą peelingu kawitacyjnego jest fakt, że w pełni bezinwazyjnie i bezpiecznie usuwa on zarówno zanieczyszczenia, martwe komórki naskórka oraz zrogowaciałości, jak i nadmiar bakterii, sebum, toksyn czy zaskórników. W rezultacie, po jego wykonaniu skóra jest znacznie lepiej przygotowana do aplikacji preparatów ze składnikami aktywnymi, np. takimi o działaniu równoważąco-ochronnym.

Publikacja przygotowana przy udziale kosmetologów Qclinique – gabinetu medycyny estetycznej w Warszawie.

Scroll to Top
Scroll to Top