Strona główna » Blog » Celebryci świętują 10.lecie Kampanii Przeciw Homofobii

Celebryci świętują 10.lecie Kampanii Przeciw Homofobii

W warszawskim klubie Toro hucznie świętowano 10-lecie działalności Kampanii Przeciw Homofobii. Gościem specjalnym była Kayah, wśród gości urodzinowej imprezy znaleźli się również Ryszard Kalisz i Jerzy Urban, Ramona Rey wystąpiła z recitalem.

Członkowie i sympatycy stowarzyszenia bawili się w towarzystwie drag queen i drag king na zamkniętej imprezie, która odbyła się w poniedziałek, 12 września w klubie Toro. Na parkiecie zatańczyli i urodzinowego tortu spróbowali m.in. Ryszard Biedroń, Kayah, Małgorzata Daniszewska, Jerzy Urban, Ryszard Kalisz, Janusz Palikot, Magdalena Środa, Wanda Nowicka, Monika Jarosińska, Ramona Rey, Piotr Gadzinowski, Anna Grodzka oraz Madox.

[nggallery id=1844]

[nggallery id=1843]

Kampania Przeciw Homofobii jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która od 2001 roku przeciwdziała dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób trans (LGBT).
Zajmuje się kształtowaniem postaw tolerancji i przełamywaniem uprzedzeń i stereotypów wobec osób bi- i homoseksualnych; kształtowaniem pozytywnej tożsamości osób bi- homoseksualnych, edukacją, działalnością naukowo-badawczą, integracją społeczną, działaniami na rzecz kobiet i przeciwdziałaniem dyskryminacji ze względu na płeć.
KPH specjalizuje się w organizacji dużych akcji edukacyjnych i społecznych – prezentujących osoby homoseksualne w pozytywnym świetle: (m.in. kampania społeczna „Niech Nas Zobaczą”), współorganizuje coroczny Festiwal „Kultura dla Tolerancji” w Krakowie, akcje skierowane do studentów, nauczycieli, rodziców, konkretnych grup społecznych, np. pracowników socjalnych, prawników czy policjantów.
KPH organizuje także pomoc prawną i psychologiczną dla ofiar homofobii oraz angażuje się w lobbing na rzecz poszanowania praw gejów i lesbijek na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

2011-09-14T18:53:44+00:0014 września 2011|Styl|

Może zainteresuje Cię również: