CATE BLANCHETT i ROONEY MARA

Cate Blanchett i Rooney Mara powalczą o Złotą Palmę w Cannes

Festiwal w Cannes ruszył pełną parą. Lazurowe Wybrzeże zalśniło blaskiem najprawdziwszych gwiazd, a akredytowani dziennikarze oglądają pierwsze filmy z imponującego w tym roku konkursu głównego. Mamy przyjemność przesłać pierwsze zdjęcia z filmu – „Carol” w reżyserii Todda Haynesa, którego Vue Movie jest dystrybutorem.

W walczącej o Złotą Palmę „Carol” występuje zdobywczyni dwóch Oscarów zjawiskowa Cate Blanchett („Blue Jasmin”), a partneruje jej utalentowana Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”).

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów festiwalu, opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w.

Dziewiętnastoletnia Teresa (Mara) pracuje w luksusowym domu towarowym, marząc o pracy scenografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia, będzie naprawdę wysoka.

W polskich kinach w styczniu 2016 r.

CA1_2929 copy

Podziel się wiadomością:

Polecamy również