Strona główna » Blog » Castle Party 2011

Castle Party 2011

Ostatnim gościem zaproszonym do udziału w festiwalu Castle Party 2011, który tradycyjnie odbędzie się w Bolkowie w dniach 21 – 24 lipca, jest francuska formacja CASTRATI. Francuzi tworzą muzykę poza tradycyjnymi kategoriami, unikają szufladkowania, a ich zwariowany show jest połączeniem tradycyjnego rocka ze sztuką cyrkową.

Zespół, który swoją sztukę określa mianem „karuzeli splamionej przez wylęgarnię rodem z jaskini nietoperzy” z pewnością będzie ciekawostką nie tylko dla polskich fanów gatunku deathrock – mówi Krzysztof Rakowski, dyrektor artystyczny festiwalu Castle Party – ale zainteresuje wszystkich zwolenników dobrego klimatu w muzyce, którzy w lipcowy weekend odwiedzą zamek w Bolkowie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w pierwszy dzień festiwalu Castle Party odbędzie się koncert w klubie Hacjenda, promujący młode zespoły. Na klubowych deskach 21 lipca wieczorem zaprezentują się takie formacje jak: Unsinn, H.Exe, Synchropath oraz MonsterGod. Pozostali wykonawcy wystąpią w dniach od piątku 22 lipca do niedzieli 22 lipca na dziedzińcu Zamku Bolków.

Festiwal Castle Party od kilku lat cieszy się międzynarodową renomą na scenie niezależnego rocka i gromadzi fanów z całej Europy. Dlatego organizatorzy przygotowali na tegoroczną edycję imprezy wiele muzycznych rarytasów, w tym koncerty: Atari Teenage Riot (de), Project Pitchfork (de), Diary of Dreams (de), Closterkeller (pl), Umbra et Imago (de), Suicide Commando (be), Diorama (de), Fixmer/McCarthy (fr/gb), Zeraphine (de), Nosferatu (gb), Blindead (pl), The Cuts (pl), Santa Hates You (de), Dope Stars Inc. (it), Hatane (pl), Freakangel (ee), Controlled Collapse (pl), Castrati (fr), Monolight (pl), Śmiałek (pl), Hieros Gamos (sk), Bratrstvo Luny (cz), Reactor7X (pl), Hyoscyamus Niger (pl). Po koncertach odbędą się tradycyjnie imprezy “afer party” w okolicznych klubach.

Castle Party 2011 zachęca fanów dobrej muzyki nie tylko niezapomnianym klimatem i dobrym duchem czterodniowego muzycznego święta, ale też atrakcyjną ceną biletów. Jednodniowy bilet na imprezę, kosztuje w przedsprzedaży tylko 100 zł. Natomiast czterodniowy karnet uprawniający do wejścia na wszystkie koncerty to wydatek zaledwie 210 zł w przedsprzedaży i 240 zł w kasie festiwalu na Zamku.

Warto pamiętać, że Castle Party to nie tylko impreza muzyczna, ale też specyficzne „wakacje z duchami” i weekendowa przygoda, którą warto przeżyć przynajmniej raz. Chociaż Ci, którzy raz odwiedzili magiczne miejsce jakim jest Bolków – wracają tam w lipcowy weekend co roku.

[nggallery id=908]

 

2011-03-24T09:26:53+00:0024 marca 2011|Kultura|