C&A wypuszcza pierwszą na świecie kolekcję T-shirtów ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle

C&A ma przyjemność poinformować o wypuszczeniu na rynek pierwszej na świecie kolekcji T-shirtów ze złotym certyfikatem Cradle to Cradle™. C&A zaoferuje dwa rodzaje koszulek dla kobiet w 18 różnych kolorach.

C&A jest pierwszą na świecie siecią sklepów z odzieżą, która oferuje produkty z takim certyfikatem. Produkty te są zaprojektowane z myślą o ich kolejnym życiu w taki sposób, aby mogły zostać poddane recyclingowi lub ponownie użyte: zostały wykonane w 100% z organicznej bawełny i wyłącznie z bezpiecznych materiałów oraz wyprodukowane w sposób społecznie i ekologicznie odpowiedzialny. Wykorzystanie energii odnawialnej oraz ponowne wykorzystanie wody w procesie produkcyjnym jest lepsze nie tylko dla naszej planety, ale również dla pracowników i społeczeństwa.

 

Wspomniane T-shirty są nie tylko niezbędnymi i stylowymi elementami garderoby, ale również reprezentują ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

 

Program dotyczący produktów z certyfikatem Cradle to Cradle™ jest sposobem na sprawdzanie produktów i materiałów pod kątem bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska oraz zrównoważonych procesów produkcji, łącznie z wykorzystaniem energii odnawialnej i zarządzaniem emisjami dwutlenku węgla, zarządzaniem gospodarką wodną oraz pod kątem zachowania sprawiedliwych warunków społecznych. Można otrzymać certyfikat na poziomie podstawowym, brązowym, srebrnym, złotym i platynowym.

 

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy przedstawić nasze pierwsze T-shirty, które uzyskały złoty certyfikat Cradle to Cradle™. Naszą inspiracją była natura, a T-shirty zostały zaprojektowane z myślą o ich drugim życiu. Oznacza to, że mogą one być ponownie wykorzystane lub poddane recyclingowi. Wierzymy, że moda może mieć pozytywny wpływ na otoczenie i cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym klientom stylowe produkty i sprawić, żeby zrównoważona moda była dostępna dla każdego, a ubrania prezentowały wysoką jakośćmówi You Nguyen, Dyrektor Kolekcji Damskich C&A.

Wprowadzenie na rynek ubrań z certyfikatem Cradle to CradleTM jest ważnym działaniem w ramach zrównoważonej strategii C&A, jak również logicznym krokiem, dla wiodącego detalisty rynkowego sprzedającego organiczną bawełnę, w kierunku jeszcze bardziej zrównoważonej produkcji. Kolekcja ta udowadnia, że możliwe jest tworzenie ubrań z myślą o ich kolejnym życiu i sprzedawanie ich po konkurencyjnych cenach.

 

Kolekcje zostały zaprojektowane w bliskiej współpracy z inicjatywą Fashion for Good, która została stworzona przy pomocy środków finansowych współzałożyciela, czyli Fundacji C&A. Fashion for Good ma swoją siedzibę w Amsterdamie i jest globalną spółką, która zrzesza producentów ubrań, detalistów, organizacje non-profit, innowatorów i sponsorów, których wspólnym celem jest przeobrażenie naszego przemysłu w przemysł odnawialny.

 

Kolekcja C&A z certyfikatem Cradle to CradleTM będzie dostępna od 1 czerwca 2017 roku w sklepach stacjonarnych w 18 krajach europejskich oraz online.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz (prosimy nie podawać adresu witryny internetowej - komentarz nie zostanie wówczas opublikowany)