buty-slubne

Buty na ślub – piękne i wygodne

Buty to na pewno jednak z najważniejszych dodatków, który musi wybrać przyszła panna moda. Od obuwia zależy nie tylko piękny wygląd, ale także wygoda.

Trzeba pamiętać, że panna młoda będzie musiała spędzić w eleganckich butach ślubnych co najmniej kilka godzin. Dlatego oprócz pięknego, wyjątkowego wyglądu, trzeba również zwrócić uwagę na to, żeby wybrane obuwie zapewniało odpowiedni komfort. 

Wygoda – materiał i fason

Aby zapewnić sobie jak największą wygodę, warto zdecydować się na obuwie ślubne wykonane ze skóry naturalnej lub miękkich materiałów takich jak atłas oraz satyna. Dzięki takiemu wyborowi można uniknąć bolesnych otarć. Jednocześnie dobrej jakości materiały są łatwiejsze do wyczyszczenia – uda się z nich usunąć różne zabrudzenia, co będzie miało duże znaczenie w przypadku butów w jasnym kolorze.

Warto również zdecydować się na buty ślubne, które mają odpowiednią podeszwę. Ten element musi być przede wszystkim szorstki i nie może się ślizgać. W przeciwnym wypadku panna młoda może narazić się na nieprzyjemny wypadek w czasie pierwszego tańca.

Panie, które nie czują się zbyt pewnie na wysokich obcasach lub nie mogą ich nosić ze względu na stan zdrowia, nie powinny robić wyjątków w przypadku obuwia ślubnego. Chociaż wysokie szpilki prezentują się bardzo efektownie, mogą nie zapewnić odpowiedniej wygody. Dlatego bezpieczniejszym wyborem będą tzw. kaczuszki, a nawet eleganckie baleriny.

Buty idealnie dobrane do sukni

Źle dobrane obuwie ślubne może niestety popsuć wygląd panny młodej, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób dobierać takie buty. Przede wszystkim warto szukać pary, która będzie idealnie dopasowana do koloru sukni, dzięki czemu całość będzie wyglądała bardzo harmonijnie.

Jeśli nie można znaleźć butów w odpowiednim kolorze, najlepszym wyjściem z sytuacji będzie odcień nieco ciemniejszy od sukni. Można także zdecydować się na mniej typowe rozwiązanie, czyli buty w żywym kolorze, na przykład czerwone. W takim przypadku muszą się one jednak komponować z pozostałymi dodatkami.

Modne są przede wszystkim buty ślubne o zaokrąglonych czubkach w kształcie migdała, które prezentują się bardzo elegancko. W upalny dzień można także założyć bardziej wygodne i przewiewne sandały.

Kiedy kupić buty ślubne?

Przygotowania do ślubu i wesela wymagają załatwienia bardzo wielu różnych spraw. Warto pamiętać, że zakup odpowiednich butów powinien znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc na liście rzeczy do zrobienia. Na pewno w chwili mierzenia sukni warto mieć na stopach wybrane buty. Dzięki temu będzie można dopasować długość kreacji. Jednocześnie kupione wcześniej obuwie uda się rozchodzić, dzięki czemu będzie dużo lepiej dopasowane do stopy i po prostu bardziej wygodne.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również