zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Bursztyny są… wieczne

Bursztyny są… wieczne

Inspirowały artystów, angażowały kupców, poszukiwaczy i kolekcjonerów, zachwycały miłośników piękna. Bursztyny towarzyszą naszej kulturze niemal od zawsze. W dalszym ciągu potrafimy jednak odkrywać ich magię na nowo.

Bursztyn – reaktywacja

Magia bursztynu doceniana była już przed wieloma wiekami. Stanowił element wymiany handlowej na historycznym bursztynowym szklaku, był budulcem słynnej, zaginionej komnaty bursztynowej. Określany również jako amber lub jantar, dla wielu z nas jest też po prostu radosnym wspomnieniem słońca, plaży i wakacyjnej beztroski. To jednak nie tylko atrakcyjna pamiątka znad morza. Coraz więcej osób docenia jego uniwersalne walory zdobnicze. Nowy bursztynowy szklak pełen jest bransolet, wisiorów, kolii, kolczyków, broszy, a nawet spinek do mankietów. Pasują do różnych kreacji, różnych gustów, różnych grup wiekowych. Łączą bowiem w sobie elegancką, kryształową głębię z fantazyjną nieregularnością błyszczących bryłek. Kolejne, nowe kolekcje mają bardzo indywidualny charakter i łatwo je pogodzić ze zmieniającymi się trendami mody, a przede wszystkim z potrzebami użytkowniczek. Nadchodzą słoneczne dni, a wraz z nimi nadmorski powiew stylu. Dlaczego warto pomyśleć o bursztynowym akcencie przy kompletowaniu wiosenno-letnich kreacji?

Bursztynowe inspiracje

Bursztyn to znakomity materiał na dzieło sztuki użytkowej, wyróżniającej się unikalnymi formami i niezliczoną liczbą artystycznych inspiracji. Różne barwy i odcienie, unikatowe kształty oraz niezwykle urokliwy blask, starannie dobranych materiałów – elementy te sprawiają, że każdy jantarowy wyrób jest wyjątkowy. – Nie ma dwóch takich samych projektów, tak jak nie ma dwóch identycznych bursztynów – podkreśla Dorota Hryniewicz z internetowej galerii Amber TopKażda propozycja niesie więc zupełnie nowy wyraz: świetliste, majestatyczne, głębokie, wypełnione nostalgiczną czernią, kojącą bielą, a może pełne radosnej gry kolorów? Potencjał bursztynu tkwi właśnie w jego nieszablonowości. To tradycyjny przepis na bardzo nowoczesne kreacje. Subtelny i elegancki towarzysz oficjalnych spotkań, szalony i nieokiełznany kompan młodzieńczych zabaw. Epoka bursztynowa trwa. Wystarczy tylko znaleźć swój bursztynek – niekoniecznie na plaży.

fot_Amber_Top (1) fot_Amber_Top (2) fot_Amber_Top (3)

2018-03-14T08:19:51+01:0011 kwietnia 2013|Biżuteria|

Może zainteresuje Cię również: