Strona główna » Blog » Bursztynowa Róża dla Małgorzaty i Tomasza Osuchów

Bursztynowa Róża dla Małgorzaty i Tomasza Osuchów

Podczas uroczystego otwarcia Targów Złoto Srebro Czas Jadwiga Czartoryska wręczyła Bursztynową Różę Małgorzacie i Tomaszowi Osuchom, prowadzącym Fundację Spełnionych Marzeń. Fundacja niesie pomoc i radość dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi.

Potrzeba niesienia pomocy innym zrodziła się z osobistych przeżyć Państwa Osuchów, którzy stracili 11-letniego syna po długotrwałej walce z chorobą nowotworową. Jak sami przyznają, głównym celem „Fundacji Spełnionych Marzeń” jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin.
Od początku istnienia Fundacja otacza opieką dzieci – aby pomóc im znaleźć silę na walkę z chorobą, optymizm i przywrócić radość jakiej pozbawiają pobyty w szpitalu i uciążliwe leczenie. Onko-Olimpiada – Międzynarodowe Igrzyska Sportowe dla tych, które wygrały walkę z chorobą, pokazy Mody „Dzieci- Dzieciom”, Ogólnopolski Zjazd Dzieci i Młodzieży „Benefis Marzeń”, wyjazdy wakacyjne i weekendowe, spotkania na oddziałach szpitalnych, Harleyadę Marzeń – rajd motocyklowy po Warszawie i wiele innych imprez są skutecznymi formami działania o czym świadczą uśmiechy na dziecięcych buziach.

Dla rodziców Fundacja jest nieocenionym wsparciem w przezwyciężaniu trudności dnia codziennego jakie niesie opieka nad chorym dzieckiem. Niejednokrotnie potrzebna jest pomoc psychologa, lub po prostu chwila rozmowy i możliwość podzielenia się troskami. Od października 2010 rusza kolejny projekt Fundacji – Dom Rodzica, hostel dla rodziców dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych warszawskich szpitali. Dom Rodzica zapewnienia nocleg osobom spoza Warszawy, wsparcie psychiczne i psychoonkologiczne dzieciom i ich rodzicom, spotkania z lekarzami onkologami, zajęcia aktywizujące dla dzieci przebywających w ośrodku, grupy wsparcia dla rodziców w żałobie, szkolenia dla wolontariuszy, aktywne formy spędzania wolnego czasu dla osób korzystających z ośrodka.
Filie Fundacji Spełnionych Marzeń znajdują się w Kielcach, Lublinie i Olsztynie.

Małgorzatę i Tomasza Osuchów jako kandydatów do wyróżnienia „Bursztynowej Róży” zaproponowała ubiegłoroczna laureatka Jadwiga Czartoryska.

”Bursztynowa Róża” jest inicjatywą środowisk branżowych skupionych wokół targów, której celem jest wyróżnianie osób pomagających innym i docenienie ich zasług. Stała się ona symbolem wrażliwości społecznej. „Targi Złoto Srebro Czas chcą w ten sposób udowodnić, że różne środowiska mogą się mobilizować wokół szczytnych i użytecznych idei. Dzięki temu wszystkich nas połączy przekonanie, że warto się dzielić” – powiedziała dyrektor Targów Wanda Gontarska.

Pierwszą laureatką tego wyróżnienia była Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, która na swą następczynię wyznaczyła w ubiegłym roku prezesa Fundacji Orange Jadwigę Czartoryską. Idea wyróżnienia ewoluuje – od tego roku będzie ono przyznawane pod hasłem „Warto się dzielić”.

Małgorzata i Tomasz Osuchowie, foto: MWmedia

Małgorzata i Tomasz Osuchowie, foto: MWmedia

2018-03-14T12:24:39+00:002 października 2010|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: