w stylu grunge

Buntownicy noszą się w stylu grunge

Styl grunge opanował ulice. To butny, niebanalny i luźny sposób bycia, nie tylko w wyrażaniu własnych poglądów. Przekonaj się!

Narodziny Grunge

Styl, który narodził się w latach 90 XX wieku, teraz przeżywa swój renesans. Grunge dziś może nosić każdy, ponieważ jest wielowymiarowy. Młodzi pokochali go za prostotę i niebanalność. Odmienność od ogólnie przyjętych konwencji była prztyczkiem w nos dla konserwatywnego świata mody .

Wizerunki sceniczne takich zespołów, jak Alice in Chains, Nirvana, Pearl Jam czy Soundgarden kopiowano na olbrzymią skalę. Fani zaczęli nosić się tak, jak uwielbiani przez nich artyści rocka alternatywnego. Styl przyjął się do tego stopnia, że na stałe wtopił się w świat mody.

Czym wyróżnia się grunge

Można śmiało powiedzieć, że grunge to bardzo grzeczna i zdecydowanie mniej awangardowa odmiana punk’a. Wyróżnia się prostotą, jest także bardziej schludny, jednak z przewagą niebanalnych połączeń i niedbałości.

Grunge, jako podejście do życia neguje otaczające środowisko. To depresyjna postawa, pełna ironii oraz wątpliwości egzystencjalnych.

Ikony grunge

Do najbardziej rozpoznawalnych ikon należy Curt Cobain, który na zawsze zostanie zapamiętany ze skórzaną ramoneską i burzą nieuczesanych włosów. Do jego atrybutów należała również gitara i papieros.

Kolejną sławą, która stała się ikoną stylu grunge jest Kate Moss. Jej figura, ubieranie ciężkich butów do sukienek, blond włosy i noszenie obcisłych koszulek z nadrukami stały się znakiem rozpoznawczym. Koszulki produkowane w Polsce z ciekawymi nadrukami dostępne TUTAJ.

Najbardziej znaną, polską przedstawicielką grunge jest stylistka i influencerka Maja Sablewska. Maja nosi się w totalnie kobiecej wersji tego stylu, nadając mu szczypty wyrafinowania i elegancji. Promuje rodzime marki odzieżowe, nosząc koszulki produkowane w Polsce.

Dodatki grunge w twojej szafie

Jeśli czujesz, że grunge doskonale odzwierciedli twoją osobowość, masz olbrzymie pole do popisu. Najważniejszym elementem powinna być czarna, nieco znoszona kurtka ze skóry, która zostanie z tobą na wiele lat. Przyda ci się także klasyczny model dżinsów, zaopatrz się także w kilka postrzępionych modeli. Na chłodniejsze pory roku świetnie sprawdzą się obszerne, wełniane swetry, bawełniane koszulki oraz flanelowe koszule w kratę.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również