Boskie ciało w ekspresowym tempie

Strona główna » Blog » Boskie ciało w ekspresowym tempie

Boskie ciało w ekspresowym tempie

Jeśli podczas tradycyjnego fitnessu plączą Ci się nogi, a od joggingu bolą stawy, mamy idealną propozycję: trening indoor cycling. Podczas jednej sesji możesz spalić nawet tysiąc kalorii, a regularne treningi wyrzeźbią i ujędrnią ciało w zaskakująco krótkim czasie.

Indoor cycling to intensywny trening cardio, któremu towarzyszy ekspresowe spalanie tkanki tłuszczowej. Motywacji w walce o zgrabną sylwetkę dodaje rytmiczna muzyka i mobilizujące okrzyki instruktora.

Same korzyści
Aby uczestniczyć w zajęciach nie musimy mieć żadnych specjalnych predyspozycji ruchowych. Płeć, stopień wytrenowania i wiek również nie mają znaczenia.  Co ważne, taki trening nie obciąża stawów i więzadeł. Mogą go więc uprawiać również osoby ze znaczną otyłością. indoor cycling, a zwłaszcza jeden z jego programów – Spinning® – jest idealny dla osób, które są nastawione na szybkie efekty. Systematyczne treningi prowadzą do ujędrnienia skóry i znacznego zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Podczas godzinnych zajęć możemy spalić nawet 1000 kcal. Podstawową zasadą programu Spinning® jest trening tętna – regularna praca z określoną intensywnością spowoduje pewną poprawę sprawności fizycznej. Dlatego też podczas treningu korzystamy z tzw. stref energii opracowanych według intensywności oraz charakterystyki treningu umysłowego. Będą to kolejno: Regeneracja 50-65% HR (heart rate), Wytrzymałość 65-75% HR, Siła 75-85% HR, Interwał 65-92% HR, Dzień wyścigu 80-92% HR.

Pot i satysfakcja
Pierwotnie indoor cycling miał pomagać kolarzom w przygotowaniu do letniego sezonu. Duża intensywność ćwiczeń zwiększa wydolność organizmu i siłę mięśni. Trening może mieć charakter interwałowy: symulujemy jazdę pod górę, zjazd ze wzgórza, szybki przejazd po równej nawierzchni, etc. – Budowa roweru stacjonarnego umożliwia kontrolowanie poziomu wysiłku podczas jazdy. Niektóre zjazdy wykonujemy siedząc, inne stojąc – mówi Janusz Kulas, ekspert ze sklepu sportowego Sport-shop.pl. Trening rozpoczyna się tradycyjnie od rozgrzewki. Później następuje część właściwa i na końcu stretching mięśni łydek, ud i pośladków. Podczas treningu warto mieć przy sobie ręcznik i butelkę wody.

Indoor cycling we własnym pokoju
Trening na rowerze stacjonarnym można przeprowadzić we własnym mieszkaniu. W pełni funkcjonalny sprzęt można kupić już za 800 zł. Profesjonalne rowery, posiadające szereg dodatkowych funkcji i wzmocnioną konstrukcję, mogą kosztować nawet 7 tys. zł. – Podczas treningu bardzo ważne jest właściwe ustawienie siodełka, które powinno znajdować się na wysokości bioder oraz kierownicy – w jednej linii z siedziskiem. Pozycja tułowia powinna być lekko pochylona do przodu, stopy na pedałach ustawione w pozycji neutralnej – radzi Janusz Kulas, ekspert ze sklepu internetowego Sport-shop.pl. Warto pamiętać o butach z twardą podeszwą, gwarantującą stabilność. Profesjonalne ubrania nie są niezbędne na początku przygody z indoor cycling – ważne aby było wygodnie. Z bardziej specjalistycznych gadżetów możemy zaopatrzyć się w rękawiczki, które ustrzegą nas przed otarciami i ślizganiem się dłoni na kierownicy.

[nggallery id=1122]

Jakie korzyści odniesiesz dzięki indoor cycling ?

 • poprawa wytrzymałości
 • wyrzeźbienie mięśni łydek, pośladków i ud
 • polepszenie kondycji
 • zapobieganie osteoporozie
 • wzmocnienie układu kostnego
 • zmniejszenie tkanki tłuszczowej
 • poprawa jędrności skóry
 • zapobieganie chorobie wieńcowej
 • utrata zbędnych kilogramów
 • zwiększenie wydolności układu krążenia

Źródło: Sport-shop.pl

2018-03-14T11:18:16+00:00 13 maja 2011|Uroda|

2 komentarze

 1. Mania 15/05/2011 w 18:00 - Odpowiedz

  Nie próbowałam jeszcze, ale brzmi zachęcająco:) wygląda na to że to faktycznie jest dobre na tłuszczyk!

 2. Aleksandra 31/01/2012 w 00:18 - Odpowiedz

  Witajcie, prosiłabym o wypełnienie ankiety na temat Indoor Cyclingu (potrzebne do pracy mgr). Z góry dziękuję.

  ankietydlaciebie.pl/ankiety/pokaz/5b972328-7dd8-29d5-65c8-4f26cb29bb10

Zostaw komentarz