Czy bluza dla mężczyzn na chłodne dni to dobry pomysł?

Strona główna » Blog » Czy bluza dla mężczyzn na chłodne dni to dobry pomysł?

Czy bluza dla mężczyzn na chłodne dni to dobry pomysł?

Ubiór na tak zwaną “cebulkę” sprawdza się idealnie w pochmurne dni, kiedy trudno przewidzieć pogodę, a wybieramy się w dłuższą podróż. Wówczas warto zaopatrzyć się w bluzę, która może stanowić zarówno odzienie ogrzewające ciało jak i ochronę przed deszczem. Po za sportową bluzą do wyboru mężczyzn pozostają również wszelkiego rodzaju kurtki, katany, a także bardzo modne w ostatnim czasie skóry czy parki.

O dobrze dopasowaną bluzę czy kurtkę jednak czasami bardzo trudno, a mężczyźni szybko poddają się w swoich odzieżowych poszukiwaniach. Gdy szukasz takiego ubrania, które będzie wyglądało świetnie nawet po wielu praniach, zobacz, jak je wybrać!

Bluza to jedna z najbardziej klasycznych części męskiej garderoby. Jest idealna zarówno na co dzień jak i na wyjście ze znajomymi czy trening. Świetnie może wyglądać w sportowym lecz i w bardziej eleganckim wydaniu. Na bluzę nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, warto jednak pamiętać, że te najtańsze z pewnością wykonane będą z gorszego materiału, a podczas prania może dojść do skurczenia bądź rozciągnięcia, a także wyblaknięcia.

Aby tego uniknąć należy zatem zwracać uwagę na skład ubrań. Najlepsze będą takie, które wykonane są z bawełny – jest to naturalny, przewiewny i bardzo przyjemny w dotyku materiał. Dobrze, aby bluza wykonana była w 100% z bawełny, najczęściej zdarza się jednak, że są one z domieszką tworzyw sztucznych, takich jak poliester czy elastan. Dzięki nim ubranie dostosowuje się do sylwetki – jest miękkie i elastyczne. Bluzy z większą ilością tych substancji z pewnością nie będą dla nas komfortowe.

Kolejną ważną cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to wykończenie. Wszelkie odstające nitki, niedokończone, nachodzące na siebie szwy świadczyć mogą o kiepskiej jakości i z pewnością taka bluza nie posłuży nam przez lata. Warto również zwrócić uwagę na podszycie. Ocieplane bluzy z polarem lub “futerkiem” będą świetne na jesień i zimę, lecz liczyć musimy się z ich “kulkowaniem”. Na lato zdecydowanie warto wybrać lżejszą bluzę, na przykład na zamek błyskawiczny, która szybko będziemy mogli ściągnąć.

Wszystkie rodzaje bluz, letnich i zimowych, znajdziemy w odzieżowym sklepie Diversesystem.com, jednym z najpopularniejszych sklepów sieciowych, w którym znaleźć możemy nie tylko bluzy, ale także świetnej jakości spodnie, kurtki czy koszule.

2017-07-28T08:20:51+00:00 28 lipca 2017|Styl|