Strona główna » Blog » BLESSUS na Fashion Week Poland!

BLESSUS na Fashion Week Poland!

Znana jest już lista projektantów, którzy wezmą udział w tegorocznym tygodniu mody, Fashion Week w Łodzi. Wśród nich jest także marka BLESSUS – młodzi projektanci, którzy wykreowali nowe spojrzenie na rolę zamka w nowoczesnej modzie.

Fashion Philosophy integruje miłośników mody i stylistów, ale przede wszystkim promuje polskich projektantów. To oni pracują najciężej, by stworzyć wspaniałe kolekcje i zdobyć uznanie wymagających, polskich krytyków. W tym roku wśród młodych twórców mody, którzy na wybiegu będą mieli okazję zaprezentować swoje kreacje znajdą się stojący za marką BLESSUS Michael Hekmat i Marta Matuszewska.

Modelki pojawią się w kreacjach z kolekcji NAVAHO wiosna – lato 2012. NAVAHO łączy ekstrawagancką elegancję z oryginalnością i dzikością natury kultury indiańskiej. Dominują w niej zdecydowane kolory: rubinowy, piaskowy, popielaty, turkusowy, rdzawy, ochra i rudy. Kolekcja tworzona jest z najwyższej jakości materiałów sprowadzonych z Hiszpanii, Włoch i Francji, wśród których znajdują się ręcznie tkane żakardy, zwiewne i przeźroczyste jedwabie oraz plecione pledy.

Projektanci wprowadzili do świata mody prawdziwą rewolucję, gdy w swoich kreacjach zastosowali zamki błyskawiczne, dzięki którym jeden strój zmienia się z prostej sukienki w wygodną tunikę, a nawet w szykowną wieczorową suknię. Każda sukienka firmy BLESSUS nie tylko jest oryginalna z założenia, otrzymuje indywidualny certyfikat i jest sygnowana niepowtarzalnym numerem seryjnym.

Michael Hekmat i Marta Matuszewska mają bardzo wyraźną wizję kobiety, dla której tworzą swoje projekty. To intelektualistka odkrywającą świat w uniwersalnej sukience BLESSUS, pozwalającej jej na szybkie zmienianie looku w ciągu dnia. BLESSUS to nowa marka, jednak jej twórcy mają już spore doświadczenie w branży modowej. Michael Hekmat jest absolwentem uczelni Istituto Marangoni w Mediolanie. Współpracował z największymi światowymi projektantami – Vivienne Westwood, a także Giambattista Valli. Marta Matuszewska ukończyła kierunek Grafika Warsztatowa na poznańskiej ASP i przez trzy lata projektowała dla marki Solar. Wspólnie stworzyli już dwie kolekcje BLESSUS, które zdobyły uznanie takich gwiazd jak Joanna Krupa, Sylwia Gliwa, Anna Ibisz, Ewa Wojciechowska, Jolanta Pieńkowska, a także Aleksandra i Jolanta Kwaśniewskie.

Wyjątkowe suknie BLESSUS zostaną zaprezentowane na wybiegu pokazów Designer Avenue obok takich sław jak Joanna Klimas, Łukasz Jemioł, Natalia Jaroszewska, a także duetu Paprocki&Brzozowski.

2018-03-14T10:32:21+00:0010 września 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: