Strona główna » Blog » Blask YES na Art & Fashion 2011

Blask YES na Art & Fashion 2011

Piąta edycja Art&Fashion Festival już za nami. Jak i w poprzednich, tak i w tegorocznej odsłonie festiwalu nie zabrakło kreatywności, innowacyjności i świeżego spojrzenia na modę z różnych perspektyw. Marka YES, jak co roku, brała czynny udział w Art&Fashion, promując młodych twórców i ich pomysłowość.

Art&Fashion to festiwal, gdzie moda i sztuka wzajemnie się przenikają. A to, że sztuka jest modą, a moda sztuką potwierdzają organizowane w ramach festiwalu warsztaty, prowadzący je artyści oraz sami uczestnicy! W tegorocznej odsłonie festiwalu, w ramach warsztatów biżuteryjnych, wykład na temat procesów przekształcania starych wzorów w nowe produkty, o większej wartości i lepszej jakości – ‘Upcykling, czyli biżuteria z duszą” poprowadziła Magda Dąbrowska – projektantka YES. Na przykładzie zaprojektowanej przez nią z okazji jubileuszu 30-lecia YES kolekcji Pavoni pokazała, jak inspirując się biżuterią sprzed lat można stworzyć coś zupełnie współczesnego!

Biżuterię YES można było również zobaczyć podczas najważniejszego pokazu w ramach Art&Fashion Festival, pokazu ubrań będących efektem końcowym warsztatów FashionDesign prowadzonych przez Krzysztofa Stróżynę. Biżuteria ozdobiła kreacje powstałe pod profesjonalnym okiem Krzysztofa. Ten niesamowicie uzdolniony projektant w zeszłym roku stworzył wyjątkową kolekcję Krystof Strozyna for YES. Zaś przepiękna diamentowa kolia YES podkreślała piękno i nieskazitelność stylu Grażyny Torbickiej, która poprowadziła Galę Finałową.

Marka YES znana z tego, że od lat kreuje i wspiera – w roli organizatora czy sponsora – wydarzenia artystyczne promujące polską sztukę współczesną oraz młodych projektantów, ufundowała nagrodę specjalną festiwalu. Nagrodę przyznaną osobie, która zdaniem przedstawicieli marki wyróżniła się samodzielnością, zaangażowaniem, otwartością, odwagą do zmian i pomysłem. Nagroda trafiła do uczestniczki warsztatu Fashion JewelleryMarty Litarowicz-Migdal i została wręczona podczas After Party.

[nggallery id=2028]

Poznański Stary Browar po raz kolejny stał się najważniejszym miejscem świata mody w Polsce, gdzie spotkali się najwybitniejsi, najbardziej utalentowani modowi twórcy i projektanci.  YES należy do grona Partnerów Art & Fashion Festival 2011.

2011-11-08T10:40:40+00:008 listopada 2011|Biżuteria|

Może zainteresuje Cię również: