Cate Blanchett i Rooney MarA

BLANCHETT I MARA olśnieniem CANNES

Najnowszy film Todda Haynesa „Carol” z Cate Blanchett i Rooney Marą podbija serca publiczności w Cannes i olśniewa krytyków. Według rankingu Screen Daily jest najwyżej ocenianym filmem festiwalu, silnym faworytem do Złotej Palmy. To „ponadczasowa historia miłosna, która przyciąga widza z magnetyczną siłą” (The Play), „to film wyjątkowy w każdym calu” (Awards Daily), „wybitny od pierwszego do ostatniego kadru” (Total Film) „koktajl, od którego kręci się w głowie” (The Guardian) , a przy tym „subtelny, piękny” (Daily News), z Cate Blanchett, która „powala widzów na kolana” (The Telegraph).

„<Carol> jest historią miłosną, która początkowo płynie jak cienki strumyczek, żeby ostatecznie zamienić się w rwący potok i zalać nasze serca” – pisze „Variety”. „To jedna z bardziej ekscytujących premier w Cannes, pięknie zekranizowanych i niezwykle inteligentnych. (…) Jest to film rozkosznie zmysłowy i przenikliwy. Stroje, uczesania, samochody, wnętrza przedziałów pociągów, adaptery, szminki i papierosy zostały starannie przemyślane i pokazane z ogromną wprawą. Całość tworzy koktajl, od którego kręci się w głowie. Wyjątkowo inteligentny film” – dodaje The Guardian. „Okrzyk <Brawo!>, który rozległ się w sobotni wieczór z balkonu w Salle Debussy doskonale podsumowuje ten śmiały i piękny film.” – konkluduje The Wrap. „<Carol>w reżyserii Todda Haynesa porusza wiele spraw. Jest to film o miłości i wyjściu z ukrycia. O barwach i muzyce. O romansie i rzeczach pięknych. <Carol> to film od stóp do głów spektakularny, z rodzaju tych, które rzadko mamy okazję w dzisiejszych czasach oglądać. Styl życia Carol jest przedstawiony tak autentycznie i tak wierny epoce, że niemal czujemy zapach jej perfum i pudru” – pisze Awards Daily

W walczącej o Złotą Palmę „Carol” występuje zdobywczyni dwóch Oscarów zjawiskowa Cate Blanchett („Blue Jasmin”), a partneruje jej utalentowana Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”).
„Carol” opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa (Mara) pracuje w luksusowym domu
towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia, będzie naprawdę wysoka.

W polskich kinach w styczniu 2016 r.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również