Strona główna » Blog » Biżuteria June Design

Biżuteria June Design

June Design jest marką współczesnej biżuterii, stworzonej przez polską projektantkę Katarzynę R. Wójcik. To połączenie nowoczesnego designu z tradycyjnymi rzemiosłem – każda sztuka jest wykonywana ręcznie w warszawskiej pracowni.

Debiutująca kolekcją The tip of the iceberg marka June Design skierowana jest do świadomych siebie, chcących się wyróżnić i nieuznających kompromisu kobiet, które od biżuterii oczekują najwyższej jakości wykonania oraz oryginalności – praktycznie nieobecnych na naszym rynku zdominowanym przez sieciowe salony. Wysmakowane, dopracowane w każdym detalu projekty, wykonane ze srebra za pomocą zarówno tradycyjnych, jak i nowatorskich technik złotniczych cechuje konceptualna bezkompromisowość i rzeźbiarska prostota formy.

June Design zapełnia niezagospodarowaną do tej pory niszę luksusowej, wykonanej ręcznie biżuterii o nowoczesnym, wyrazistym wzornictwie. Projektantka i twórczyni marki, Katarzyna R. Wójcik, studiowała projektowanie biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Kunsztu złotniczego uczyła się w pracowniach najlepszych polskich mistrzów złotnictwa. W 2010 roku została nagrodzona w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej „Minimum”, a praca jej projektu została włączona do prestiżowej Międzynarodowej Kolekcji Współczesnej Sztuki Złotniczej.

O swojej premierowej kolekcji mówi: “Inspiracją do jej powstania były elementy lodowców, skalnych brył o chłodnej, surowej strukturze. Starałam się przełożyć ich rzeźbiarskość i geometryczność na język designu i formy złotniczej. Bezpośredni kontakt z tworzywem, jakim jest srebro, pozwolił mi osiągnąć ten cel oraz zapewnić jakość, na której mi zależało.”

[nggallery id=4817]

Kolekcja June Design The tip of the iceberg dostępna jest na stronie marki: www.junedsgn.com.

2013-06-15T12:03:01+00:0015 czerwca 2013|Biżuteria|

Może zainteresuje Cię również: