Ewa Farna

Bitwa na głosy na po raz trzeci

Już po raz trzeci! Nowe gwiazdy! Nowe talenty! Nowi eksperci! 8 września o godz. 20.10 w TVP2 rusza emocjonująca „Bitwa na głosy”.

W sobotę, 8 września o godz. 20.10, zapraszamy na premierową, 3. odsłonę „Bitwy na głosy”. W tej edycji na jednej scenie staną obok siebie: Beata Kozidrak i jej zespół z Lublina, Jula z ekipą z Łomży, Ewa Farna reprezentująca drużynę z Sosnowca, Robert Gawliński i Piotr Rubik z zespołami z Warszawy, Liber i kadra z Oborników Wielkopolskich, Andrzej Piaseczny z grupą z Kielc oraz Tomson i Baron – członkowie zespołu Afromental z formacją z Olsztyna.
W loży ekspertów zasiądą: Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Katarzyna Zielińska, Wojciech Jagielski oraz Tomasz „Titus” Pukacki. Gospodarzami programu będą Hubert Urbański, Agnieszka Szulim oraz Piotr Kędzierski.

W programie, podobnie jak w poprzednich edycjach, usłyszymy największe przeboje polskie i zagraniczne w nowych aranżacjach. Występy grup ocenią eksperci, jednak to widzowie za pomocą SMS – ów wskażą zwycięzcę programu.

Castingi do trzeciej edycji muzycznego show zakończyły się 26 sierpnia. Kilka tysięcy zdolnych osób zjawiło się w Warszawie, Olsztynie, Obornikach, Łomży, Kielcach, Lublinie oraz Sosnowcu. Artyści odwiedzili rodzinne i bliskie im strony. W programie podzielą się swoimi historiami oraz pełnymi wzruszeń wyjątkowymi wspomnieniami. Opowiedzą o starych znajomych, przywołają początki swojej kariery.

A już 8 września, w pierwszym odcinku, zobaczymy pierwsze cztery z ośmiu drużyn. Wystąpią zespoły prowadzone przez Andrzeja Piasecznego, Ewę Farnę, Piotra Rubika oraz Tomsona i Barona z zespołu Afromental. Widzowie dowiedzą się także, jak powstawały zespoły, a każda drużyna zaśpiewa po dwie piosenki, w tym piosenkę gwiazdy.

Gwiazdy w roli trenerów wraz ze swoimi zespołami stoczą bój o 100 tysięcy złotych, które przeznaczą na wybrany przez siebie cel charytatywny.

[nggallery id=3318]

CELE CHARYTATYWNE

BEATA KOZIDRAK  Pogodny Dom Dziecka w Lublinie
„Zdecydowałam się udzielić finansowego wsparcia tej instytucji, ponieważ dobrze znam to miejsce. Widziałam, że dzieci mają tam fantastyczną opiekę. Wiem również, że pieniądze takim ośrodkom są zawsze potrzebne. Dom dziecka, który wybrałam, opiekuje się przede wszystkim małymi dziećmi.  Wiele spośród nich ma zdolności plastyczne i muzyczne. Chcę, żeby dzięki temu wsparciu mogły się rozwijać, co pomoże im uwierzyć we własne siły i możliwości. Los dzieci nigdy nie był mi obojętny, bo dzieci są najważniejsze!”

EWA FARNA Projekt Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu „Magiczny świat wszystkich zmysłów. Ogród Polisensoryczny”
„Jest to jedyna taka szkoła w Polsce. Współpracuję z nią od dłuższego czasu. Dochód z mojego koncertu z okazji 18. urodzin przeznaczyłam właśnie dla niej. Poznałam panią dyrektor tej szkoły, która jest bardzo zaangażowana w ten projekt i opiekuje się tymi dziećmi. Uwielbiam ludzi, którzy kochają swoją pracę i robią to z głębi serca”.

JULA Hospicjum p.w. św. Ducha w Łomży
„Wielkie słowa są tu niepotrzebne. To kropla w morzu, jeśli chodzi o pomoc innym. Choroba to największy wróg człowieka i właśnie z moją szesnastką chcę stanąć do walki z tym wrogiem”.

PIOTR RUBIK Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
„Mój udział w programie dedykuję Fundacji, którą znam i wspieram od lat. Wiedząc, jak wielkie jest zapotrzebowanie na kompleksową rehabilitację i jak wielkie sukcesy odnoszą dzieci – podopieczni Fundacji właśnie dzięki tej rehabilitacji, chcę wykorzystać szansę jaką daje mi program „Bitwa na Głosy”. Pragnę nagłośnić działanie Fundacji i – jeżeli szczęście dopisze mojemu Zespołowi – przeznaczyć wygraną na ten szlachetny cel, tym bardziej, że Fundacja  właśnie teraz buduje kolejny ośrodek rehabilitacyjny w Warszawie”.

ROBERT GAWLIŃSKI Organizacja ekologiczna WWF – Ochrona polskich wilków
„Wilki były naturalnym wyborem. Kilka lat temu zobowiązałem się, że będę mówił w ich imieniu i robię to ilekroć jest to możliwe. Jestem Honorowym Ambasadorem Wilka w Polsce. To piękne zwierzęta, od których możemy się wiele nauczyć. Wilcza wataha jest jak rodzina, wilki łączą się w pary na całe życie i razem wychowują swoje młode. Człowiek jest ich największym zagrożeniem. Nawet jeśli nie wygramy „Bitwy na głosy”, to mam nadzieję, że dzięki mojemu udziałowi w tym programie wilki coś zyskają”.

LIBER Stowarzyszenie „Ludzki Gest”
„Jest to organizacja, która pełni rolę hospicjum na terenie powiatu. Obecnie w Obornikach ciężko chorzy pacjenci są zdani na siebie, nie mając stacjonarnej ani też domowej opieki. „Ludzki gest” to impuls, który ma doprowadzić do powstania prawdziwej placówki hospicyjnej, na którą jest już przyzwolenie miasta i gminy. Ciekawostką jest fakt, że opiekunem stowarzyszenia jest ksiądz Zbigniew, znany z miłości do muzyki, który sam gra na gitarze i śpiewa. Będziemy z moją drużyną walczyć, by „Ludzki gest” mógł z powodzeniem kontynuować swoją misję”.

TOMSON I BARON Dom dla Dzieci im. Sybiraków w Szymonowie
„Wspólnie z naszym 16-osobowym chórem będziemy walczyć muzyką o wsparcie dla bardzo zasłużonego ośrodka, którego historia sięga czasów wojennych. Wiemy, że te dzieciaki bardzo potrzebują pomocy, a świadomość uśmiechu i radości którą możemy im sprawić, napawa nas dużym optymizmem i dodaje energii i zapału!”

ANDRZEJ PIASECZNY Dom Pomocy Społecznej w Mnichowie
„Placówka znajduje się w maleńkiej miejscowości nieopodal Kielc. Jest to miejsce pobytu stałego dla dziewcząt i kobiet niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie. Znajdujące się tam pensjonariuszki mają od 7 do 86 lat i niejednokrotnie spędzają tam całe swoje życie: dzieciństwo, młodość i starość. Podnoszą tam swoją sprawność i umiejętność podołania podstawowym czynnościom życiowym. My szczęśliwi, sprawni i korzystający z dobrego losu, często nie wpuszczamy ludzi niepełnosprawnych w ogóle do swego świata. Wspierając ich staniemy z nimi w jednym szeregu. Wszyscy jesteśmy tacy sami”.

[nggallery id=3319]

 

Scroll to Top
Scroll to Top