zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Bieg Kobiet w Wiedniu

Bieg Kobiet w Wiedniu

Dzisiaj, 26 maja 2013 miasto Wiedeń będzie gospodarzem kolejnego, tradycyjnego Biegu Kobiet (Österreichischer Frauenlauf). Ta największa, przeznaczona wyłącznie dla pań impreza biegacza w Europie odbędzie się w stolicy Austrii już po raz 26.

W ubiegłym roku na starcie Biegu Kobiet stanęły panie z 66 państw. Najmłodsza z uczestniczek miała zaledwie 6 lat, najstarsza – 80! W biegu uczestniczyło także kilka tysięcy uczennic i nauczycielek ze 136 szkół, biorących udział w programie motywowania do regularnego uprawiania sportu. W sumie ponad 30.000 tryskających energią i uśmiechniętych zawodniczek wzięło udział w jubileuszowym, 25. Biegu Kobiet w Wiedniu, a organizatorzy zanotowali w tym roku jeszcze większe zainteresowanie imprezą.

Trasy biegu, prowadzące przez malowniczy Prater, wynoszą 5 oraz 10 km. Ponadto przygotowano pięciokilometrowy odcinek do Nordic Walking. Teren jest płaski, dlatego nawet początkujące biegaczki mogą wziąć udział w imprezie. Przed i po biegu przewidziano dla uczestniczek oraz odwiedzających liczne atrakcje, m.in. koncerty, stoiska z odzieżą i sprzętem sportowym oraz spotkania informacyjne na temat biegania i zdrowia, które rozpoczną się już w sobotę, 25 maja.

Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.oesterreichischer-frauenlauf.at. Zapraszamy wszystkie kobiety do uczestnictwa, a panów, jak zwykle, do kibicowania paniom!

25. Frauenlauf , Wien , Prater , Leichtathletik

foto: Agentur Diener, Österreichischer Frauenlauf®

2018-03-14T08:11:32+01:0026 maja 2013|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: