zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Bardzo kobiecy dzień w roku

Bardzo kobiecy dzień w roku

Każda kobieta w tym dniu chce czuć się wyjątkowo. Jak panowie radzą sobie tego dnia i każdego następnego w roku, aby kobiety wiedziały, że są docenione?

Polskie dzieje Święta Kobiet
Chociaż w Stanach Zjednoczonych to święto było obchodzone od 1908 roku, to w Polsce zostało zauważone dopiero w okresie po II wojnie światowej. To zresztą nie pierwszy przykład świętowania nabyty przez Polaków z tradycji amerykańskiej. Ale jak to w Polsce bywało i niestety niekiedy jeszcze bywa, udoskonalenia i pomysły przychodzą do Polski jak w czasie przypływu zza Wielkiej Wody. Skąd koncepcja ustanowienia takiego dnia? Wszystko zaczęło się od walki kobiet o swoje prawa, równouprawnienie i prawo do głosowania jeszcze w XIX w. I tak ten dzień, pozostał w kalendarzu, jako uhonorowanie roli kobiet z codziennym życiu rodzinnym i zawodowym. W Polsce, czasy PRL – u, były istnym wynoszeniem wszystkich pań na najwyższe piedestały. W zakładach pracy w tym dniu obowiązywały specjalne ulgi. Szyldowymi już prezentami wręczanymi w tamtych czasach wszystkim kobietom były rajstopy, goździki, mydło, a czasem kawa. Tradycyjny goździk zmienił się z czasem w tulipana. Krajowe obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet, zostały w Polsce zniesione 1993 roku. Ciekawostką jest fakt, że zniosła je ówczesna premier Hanna Suchocka.

8 Marca dzisiaj
Jest to bardzo przyjemny dzień w roku dla każdej kobiety! Co do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. W tym dniu wszystkie mamy, żony, dziewczyny, narzeczone, babcie, teściowe, siostry, ciotki, kuzynki, koleżanki, przyjaciółki, bratowe, szwagierki, znajome panie z warzywniaka, mięsnego czy z kiosku, koniecznie muszą usłyszeć życzenia. Jest to z pewnością miły gest koronujący wszystkie kobiety za ich istotną rolę w rodzinie, pracy, ogólnie w społeczeństwie. Od czasu komercjalizacji obchodów Dnia Kobiet, czyli od lat 90 – tych, ten dzień jak wiele innych świąt jest powodem dla handlowców, żeby zwiększyć swoje zyski. Stad pomysłów na prezenty jest tak dużo, jak dużo jest kobiet. Tradycyjny goździk i rajstopy zostały agresywnie wypchnięte przez całą rzeszę produktów konsumpcyjnych. Od kosmetyków zacząć, przez odzież, kwiaty, a kończąc na wyjściach do kina, na kolację czy do teatru. Na każdym rogu, przystanku stoją kwiaciarki. W radiu od samego poranka piękne dedykacje słuchaczy z piosenkami. W kalendarzu „DZIEŃ KOBIET”. W markecie promocje z okazji Dnia Kobiet, w salonie gsm także, w sklepie z bielizną i w salonie AGD i RTV. Istny szał. Panowie tego dnia robią się jakby przeźroczyści, wyginają swe ciała jak mogą, prężą się i nadwyrężają swe mięśnie by tylko móc dogodzić wybrance serca. Nie chcąc się narazić, pamiętają przede wszystkim o swoich szefach w spódnicy. A Panie? Rozanielone oczekują adoracji ukochanych mężczyzn i liczą po cichu, kto jeszcze obdaruje je w tym dniu kwiatem lub ciepłym słowem.

Porady dla panów
Mężczyźni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zaniechanie i nie złożenie w tym dniu życzeń może ich postawić na bardzo złej pozycji. Bo jak to można zapomnieć o kobiecie w dniu jej święta?! A jak wiemy są tacy, którym się to zdarzyło. Najczęściej to typ faceta, który czasem sprawia wrażenie jakby żył w innym świecie. Co można poradzić takiemu mężczyźnie? Nie ma się, co śmiać! Każdy przezorny facet, który doskonale zdaje sobie sprawę z wysokiego uzależnienia od kobiet i z tego jak ważne jest utrzymanie dobrych relacji z otaczającymi go na codzień paniami, musi wiedzieć, co tego dnia robić, żeby mieć przysłowiowy święty spokój przez całą resztę dni w roku. Jakie to porady? Pierwsze i najważniejsze: wręczenie kwiatów. Nie musi to być ogromny bukiet drogich róż. Każda kobieta nie tylko w dzień swojego święta lubi dostawać kwiaty. Czy będzie to pojedynczy kwiat polny czy jedna róża z kwiaciarni nawet bez przybrania, ucieszy każdą panią i sprawi, że nie poczuje się tego dnia rozczarowana i niedoceniona. Kolejny chwyt to słodycze. Która z pań nie wspomina mile nawet najbardziej nieodpowiedzialnego w jej oczach kolegi z pracy, który zawsze częstował lub darował jej czekoladki, nadziewane cukierki i słodkie, owocowe galaretki? Kolejnym manewrem, bardziej wyszukanym jest specjalne traktowanie w tym dniu, wszystkich otaczających pań. Co powinien robić mężczyzna? Swoją kobietę wyręczać w zwykłych nawet najdrobniejszych czynnościach, spełniać wszystkie zachcianki, podsuwać pod nos herbatki, kawki i smaczne obiady, najlepiej uśmiechać się tak dla rezerwy do wszystkich spotkanych w tym dniu pań. Nawet, jeśli zdarzy się jakieś nieporozumienie zdecydowanie nie należy walczyć z kobietą w dochodzeniu słuszności. Przyznanie jej racji jest najlepszym wyjściem.
Ponoć te wszystkie założenia pozwolą facetowi wyjść cało i bez opresji z obchodu Dnia Kobiet. A co najlepsze zdobędzie on tak zwane plusy w oczach wszystkich pań, o których pamiętał. My mamy jeszcze jedną sugestię. Ważna jest przede wszystkim szczerość i zdrowe intencje, w takim układzie wszystko jest jak należy.
A o tym jak wyrazić sms-em , osobiście lub listownie życzenia w tym ważnym dla każdej kobiety dniu podpowiadamy poniżej.

Sms –y
Domku z okiennicami, fury z mocnymi zderzakami, perfum bez liku, pieniędzy pliku i samej słodyczy – Twój mężczyzna Ci życzy.
Niech ten radosny dzień na zawsze Twe troski odsunie w cień. I niech się śmieje do Ciebie świat, Blaskiem szczęśliwych i długich lat!
Kochana – miłości, radości, szczęścia, szaleństwa, sukcesów, nieszkodliwych ekscesów, kasy, grona przyjaciół i multum czasu.
Z okazji tego dnia szczególnego chciałbym Ci życzyć wszystkiego najlepszego. Spełnienia wszystkich marzeń, dużo zdrowia i mężczyzny ukochanego.
Ty obchodzisz święto swoje, Ja na warcie musze stać. I życzenia na tę chwilę tylko stąd Ci muszę słać.
Kobiety – z Wami źle, ale bez Was jeszcze gorzej. Na jaki adres można Ci doręczyć kwiaty?
Pragnę życzyć mojej Pani, by zawsze miała cztery zwierzęta: norkę na ramionach, jaguara w garażu, lwa w łóżku i osła, który by za to wszystko płacił!
Dużo zdrowia i miłości, mocy śmiechu i słodkości, mało smutku oraz łez pełni szczęścia, jeśli chcesz.
Kobieta najpiękniejsza jest, gdy kocha, to Anioł Niebieski, co zjawia się sie z rana, by do późnej nocy zostać z wybranym. To szczególne uczucie, czuć, że jest sie przez taką Kobietę kochanym!
Skromny pierścień na dłoni, mówi dobrze o niej, włosy gładko ułożone, dla mych rąk stworzone. Usta – niespokojne, gdy moich czuje dotyk. Kobieta – najsilniejszy narkotyk.
W dniu Twojego święta chciałam Ci powiedzieć, że Ty jesteś dla mnie najdroższa pod niebem!

Wierszyki i życzenia
Spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej. I aby każdy kolejny dzień w roku był dla Ciebie Dniem Kobiet!
Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny! I to jest prawda, to jest fakt, dziewczęcy urok, wdzięk i takt! I chyba w całym świecie piękniejszych nie znajdziecie! Za jeden uśmiech oddałbym, Chicago, Paryż, Krym.
Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w tym dniu dostają pachnące kwiatki. A ja kwiatów nie mam dla Ciebie tylko w życzeniach przesyłam sam siebie!
Kobiety to piękne nastroje i duże życiowe wyboje. Matki Polski, Matki Królów, większa Pani – więcej bólu. Ja kocham kobiety skromne, inteligentne i rozsądne, taką kobietą jesteś Ty, co spełnia wszystkie moje sny!
Z bukietem róż nie mogę przyjść, by złożyć Ci życzenia. Lecz w słowach Twych i myśli niech się spełnią Twe marzenia. Dużo sukcesów i samych radości, dużo uśmiechów i spełnienia marzeń, moc słodyczy w Dniu Kobiet życzy…
Tajemnicą jesteś z księgi czarów zbiegłą, mgłą zaklętą, którą nieliczni tylko przejdą. Kobieto – puchu marny, a nie do zdobycia. Kobieto – ile w tym słowie piękna, miłości i życia.
Kobieta to piękny kwiat, to niedocenione zioło, które zajmuje cały świat, o którym się mówi wokoło. Mówi – nie znając istoty ciała, mówi – nie znając doliny duszy. Kobieta – to nie tylko kwiat, to kamień, co z czasem się kruszy.
Jesteś kobietą mego życia, jesteś kobietą moich marzeń! Długa droga do zdobycia, gdy o Tobie wszyscy marzą. Wplatam palce w Twoje najdelikatniejsze dłonie, przychodzę, co dzień by ugasić serce, co płonie. I nie mogę zapomnieć o Tobie, ja bez Ciebie nic nie zrobię!
Kobieta to piekło, czy słodki piernik w miodzie. To uśmiech poranka, samochód – dobra marka. Jajecznica na śniadanie, czy czyste, co dzień ubranie? A może zmora zielona, przy której każdy kona? Czy trucizna w galaretce, niech spróbuje, który zechce? Dla mnie JESTEŚ: słodki piernik w miodzie, uśmiech poranka, dobra marka, jajecznica na śniadanie i co dzień czyste ubranie! Kocham Cię Kochanie!
Jaki moja Pani lubi kwiat? Podaruje go Tobie. Ile Pani ma lat? Zachowam to sobie. Jak to robisz, że rączka taka piękna, że buźka uroczo niedomknięta? Jak to robisz, żeś jak lalka z saskiej porcelany? I nie ma kominiarczyka przy Tobie? Podaruj swe usta Kochana, a zostanę z Tobą do rana!
Marzec pięknie się wystroił, w kole miedzy dziećmi stoi. I gromadkę uśmiechnięta pyta: jakie dzisiaj święto? Zapamiętaj sobie dzisiaj jest Dzień Kobiet!
Kochana moja, zacznę zwyczajnie. Bo z Tobą w domu jest fajnie, i w deszczu i w słotę, w smutku w radości. Wspierasz i uczysz życia i miłości. Dziś za wszystko chcę Ci podziękować, skromny bukiecik kwiatów podarować.
Dziś powinnaś być królową wypoczywać cały dzień. Komplementów słuchać dużo, wszystko na skinienie mieć. Nawet, kiedy spojrzysz w niebo i wypowiesz tę chcę mieć, dzisiaj będziesz miała wszystko, bo to jest Twój dzień.
Oczy ślą spojrzenia, Usta – pocałunki, Miłość – uczucie, Serce – wspomnienia, A ja ślę Ci życzenia…. W dniu tak pięknym i radosnym, niczym kwiat w promieniach wiosny, życzę Ci dużo szczęścia i radości. W każdej chwili codzienności bądź szczęśliwa i radosna!
Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć Ci życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, by w każdym dniu roku uśmiech na twarzy Twej gościł tak samo często, jak w tym dniu. Bądź zawsze szczęśliwa, złym losom nieznana, uprzejma, czuła, tkliwa przez wszystkich kochana.

Na koniec
Chyba każda kobieta i prawie każdy mężczyzna potwierdzi, że szacunek dla płci pięknej nie należy się i nie jest wymagany tylko przez jeden dzień w roku. Siła i szczerość relacji panów z otaczającymi ich kobietami, tą bliską, jedyną i pozostałymi, jest przecież tworzona przez cały rok. Bez względu na to, który jest dzień w kalendarzu, czy jaka jest pora dnia, wzajemny szacunek i potwierdzenie wartości jest ważne dla obu płci. Dla pań i dla panów. Są tacy, którzy świętują przez cały rok. Ale z racji tego, że święto jest ustanowione i je obchodzimy… Panowie! Przekazujcie swoim paniom sympatyczne gesty i słowa nie tylko podczas tego jednego dnia. Wasze starania z pewnością zostaną docenione, a może nawet wy sami zasłużycie na nieoczekiwany prezent?

2011-03-08T10:28:02+01:008 marca 2011|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: