Strona główna » Blog » Bankier.pl przyznał tytuł Kobiety Biznesu 2012 Marcie Wysockiej-Fronczek

Bankier.pl przyznał tytuł Kobiety Biznesu 2012 Marcie Wysockiej-Fronczek

Już po raz trzeci Bankier.pl zorganizował konkurs na Kobietę Biznesu. W tym roku to zaszczytne i prestiżowe miano zdobyła Marta Wysocka-Fronczek, kobieta ambitna i wykształcona. Własną firmę prowadzi od 10 lat, jest prawnikiem pro bono, a obecnie rozwija się naukowo na studiach doktoranckich z zakresu nauk prawnych.

Konkurs na Kobietę Biznesu jest elementem Święta Kobiet Biznesu, które Bankier.pl obchodzi corocznie 8 marca. Wówczas to ruszył pierwszy etap konkursu, w którym przyjmowaliśmy zgłoszenia. Uczestniczką konkursu mogła zostać każda pełnoletnia kobieta, która prowadzi mikro lub małą firmę i która rozpoczęła działalność gospodarczą przed 1 stycznia 2012 roku.

Z licznych zgłoszeń, jakie dotarły do redakcji, kapituła konkursu z gościem honorowym Witoldem Szmańdą, wybrała 10 kandydatek, które w drugim etapie walczyły o głosy internautów. O nominacji do drugiego etapu decydował przede wszystkim poziom przedsiębiorczości każdej z pań oraz osiągnięcia biznesowe firmy w 2012 roku. Pod uwagę zostało wzięte także m.in. zaangażowanie właścicielki firmy w funkcjonowanie przedsiębiorstwa, działalność społeczna firmy, czy też trafienie z produktem/usługą w niszę.

Drugim etapem konkursu było głosowanie internautów. Niemal do ostatniej minuty głosowania nie było jasne, kto zdobędzie to prestiżowe miano. Ostatecznie, różnicą paru głosów, zwyciężyła Marta Wysocka-Fronczek, właścicielka firmy LEX & FINANCE, która specjalizuje się w doradztwie prawnym i finansowym.

Celem Marty jest promowanie i wspieranie przede wszystkim przedsiębiorczości kobiet w Polsce. Zajmuje się ona nie tylko budowaniem własnego sukcesu, ale również dzieleniem się wiedzą i doświadczeniami z innymi osobami, które chcą założyć w Polsce własny biznes. Kocha pomagać innym, aby odnieśli sukces, i daje jej to ogromną satysfakcję. Dzięki jej wsparciu, doradztwu, szkoleniom, poradom przez kilka lat powstało 150 firm z sektora MŚP.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Timea Balajcza, właścicielka biura tłumaczeń specjalistycznych BALAJCZA. Timea od kilku lat należy do organizacji Polish Women Network, w 2010 r. uczestniczyła w pierwszej edycji programu mentoringowego Vital Voices Poland. W roku 2012 zapisała się do European Professional Women’s Network. W 2012 r. udało jej się m.in. powiększyć liczbę tłumaczy współpracujących z 500 do ponad 600 i wprowadzić regularne spotkania z klientami BALAJCZA.

Trzecie miejsce w konkursie Kobieta Biznesu 2012 zajęła Katarzyna Dudzińska, właścicielka firmy Best Cargo Spedycja Krajowa i Międzynarodowa. Firma powstała w 2004 roku. W międzyczasie Katarzyna ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie” i skończyła budowę domu. Obecnie zastanawia się nad otwarciem fundacji pomagającej kobietom w znalezieniu pracy lub zakładaniu firm.

Serdecznie gratulujemy laureatkom. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Wieczoru Kobiet Biznesu, który odbędzie się 25 kwietnia w Pure Sky Club w Warszawie. Na spotkaniu pojawi się m.in. 10 finalistek konkursu na Kobietę Biznesu 2012 oraz nasz gość honorowy, trener fitness gwiazd – Witold Szmańda.

Bankier.pl

 

2018-03-14T08:18:12+00:0019 kwietnia 2013|Biznes, Świat Kobiet|