Bal Manekinów

„Bal Manekinów” – kolejna odsłona projektu „Słowiański Jedwab”

Bal Manekinów” to kolejna odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk o jakże wymownej nazwie „Słowiański Jedwab”.

Idea tego artystycznego melanżu mody, muzyki i teatru zrodziła się kilka lat temu podczas poszukiwania przez Esterę formy wyrazu dla pomysłów, które rodziły się w jej kolorowej głowie. Estera – fascynująca się recyklingiem i ożywianiem materii w nowej odsłonie, postanowiła pokazać światu swoją pasję poprzez len – materiał będący jednym z zapomnianych skarbów Dolnego Śląska.

Tak od roku 2014 rok po roku powstawały projekty o znaczących tytułach „Maki”, „Cztery Pory Roku”, „Żywioły Ziemi”, „Gothic i Rock” i obecnie prezentowany „Bal Manekinów”. Każda z tych odsłon ma wspólny mianownik – życie człowieka oraz len czyli Słowiański Jedwab. W kolejnych latach do projektu dołączali i zapraszani byli ludzie kochający sztukę w każdej jej odsłonie: mody, muzyki, tańca czy teatru.W latach 2014-2017 współorganizatorka i skrzypaczka Katarzyna Kolczyńska-Niemierowska, nadawała muzyczny ton temu wydarzeniu artystycznemu, a wspaniała tancerka Krystyna Mazurówna energetyzowała widzów swoim tańcem, prezentując jednocześnie fantastyczne kreacje projektantki Estery Grabarczyk. Po ostatnich sukcesach kolekcji z ubiegłego roku „Słowiański jedwab, len w odsłonie Gothic i Rock” zaprezentowanym na Fashion Day we Wrocławiu i Krakowie, tegoroczny pokaz wzbogacony zostanie o prezentację dodatkowych projektów, a mianowicie nową odsłonę recyklingu, którego autorką również jest Estera Grabarczyk, a nawiązującą do pokazu głównego „Balu Manekinów”, pokazem premierowym Andrzeja Grabarczyka – męska odzież lniana, oraz występem cudownej kobiety i tancerki Krystyny Mazurówny.

Jak każdy sukces ten również jest efektem ciężkiej pracy wielu ludzi, ale przede wszystkim Estery i jej męża Andrzeja, który swoją miłość do żony przelewa w układy choreograficzne opracowywane dla modelek prezentujących poszczególne kolekcje. Modelki zaś, to również skarby Dolnego Śląska i to (nie)zapomniane, ponieważ są to kobiety, które żyją wśród nas i na co dzień pracują, studiują, wychowują dzieci. Prowadzą zwykłe życie, czerpiąc jednak niezwykłą radość z poszukiwania swojej drogi, otwierania się na świat i budowania swojego świadomego miejsca w życiu.

Bal Manekinów” to historia ludzi bez względu na płeć, wiek, rasę czy miejsce zamieszkania. To historia uwiązania, zniewolenia, zamknięcia w schematach które narzuca nam życie, to próba walki i wyzwolenia się z tych schematów, by sięgać po swoje marzenia. To odwieczna walka ze światem, który chce nas zamknąć w wyznaczonych ramach i naszym ludzkim pragnieniem wyrażania siebie. Zwycięstwo czy porażka to wynik siły naszych marzeń, które są życiową energią każdego człowieka.

Organizatorami tegorocznej edycji są Estera i Andrzej Grabarczyk, Wałbrzyski Ośrodek Kultury ,Stara Kopalnia-Centrum Nauki I Sztuki. 

Wstęp na zaproszenia 28-09-2018 godz. 19 .Pokaz poprzedzi wystawa autorstwa Estery Grabarczyk o jakże wymownym tytule ,,Maski ”

Wydarzenie, które będziecie państwo mieli okazje oglądać było możliwe do zrealizowania dzięki wspaniałym osobom:

pomysł i organizacja Estera i Andrzej Grabarczyk

współorganizator Wałbrzyski Ośrodek Kultury http://www.wok.walbrzych.pl/web/ oraz https://starakopalnia.pl

Sponsorzy
https://swiatlnu.pl/pl/, http://paktbhp.pl

Patron honorowy: Poseł Na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska

Partner strategiczny
http://jacqueline.com.pl, www.karczmagorlaska.com, https://www.um.walbrzych.pl, http://www.fotogudi.pl, http://mazowiecka3.depilconcept.pl, http://mjkomputer.com.pl, http://www.fotogudi.pl, Piekarnia Maria Dziećmorowice

Partner
http://logo.walbrzych.pl, http://jk-perfekcja.pl, https://poddwiemalipami.eatbu.com/?lang=pl, http://www.petraconsulting.pl, www.ubezpieczeniawałbrzych.pl, Grupa Ognia Impuls, UL-KA, Weronika Czuba fryzjer styl, Sekrety Urody Judyta Żołnieruk-Golonka, Psi Fryz-Wałbrzych, Faurecia Wałbrzych-Jachimowicza 5, Mademoiselle Studio Urody-Dziećmorowice, Katarzyna Borgosz, Krzysztof Światowy-Ambrozja

Patroni medialni
http://modaija.pl, http://fashion-and-style.pl, https://feszyn.com, http://planetainspiracji.pl, http://naszbiznes24.pl, http://www.ikmag.pl, http://www.swiatelit.com.pl, http://woman-news.pl, http://vitwoman.pl, http://kobietoteka.pl, http://emagma.pl

Podziel się wiadomością:

Polecamy również