Autorski wieczór Katarzyny Gärtner poświęcony współpracy z Agnieszką Osiecką

Strona główna » Blog » Autorski wieczór Katarzyny Gärtner poświęcony współpracy z Agnieszką Osiecką

Autorski wieczór Katarzyny Gärtner poświęcony współpracy z Agnieszką Osiecką

25 sierpnia 2013r. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim goście zebrani na VII FORUM HUMANUM MAZURKAS przenieśli się w świat artystyczny Agnieszki Osieckiej i Katarzyny Gärtner. Duet ten stworzył szereg niezapomnianych przebojów z „Małgośką” i „Wielką wodą” na czele, a specjalnie na ten wieczór Katarzyna Gärtner przygotowała nowatorskie aranżacje zarówno tych najbardziej znanych, jak i po raz pierwszy zaprezentowanych utworów do tekstów Agnieszki Osieckiej.

Wieczór wyreżyserowany przez Kazimierza Mazura, w którym w rolę Agnieszki Osieckiej wcieliła się Ewa Lorska, na długo pozostanie w pamięci gości VII FORUM HUMANUM MAZURKAS. I to zarówno za sprawą wspaniałej kreacji postaci poetki jak i brawurowych wykonań utworów muzycznych, które zaprezentowali młodzi artyści współpracujący z Katarzyną Gärtner: Anna Ozner, Elwira Sibiga, Carolina Theophile, Magdalena Zimny, Kazimierz Mazur jr, Bartek Gärtnera i Andrzej „Buras” Burchardt. Premierowe wykonanie programu „Agnieszka – Katarzyna” zebrało burzę oklasków, a jego autorka wiele podziękowań. Po spektaklu Laura Łącz podzieliła się swoimi wspomnieniami ze współpracy z obiema artystkami, a Krzysztof Cwynar opowiedział historię wyjaśniającą skąd w życiu Katarzyny Gärtner pojawiły się słynne już kozy.

Każde spotkanie FORUM HUMANUM MAZURKAS to połączenie sztuki scenicznej ze sztuką plastyczną. Nie inaczej było i tym razem – koncertowi towarzyszył wernisaż prac dwóch artystów – malarzy: Joanny Gałeckiej oraz Alberto Texiera, a Gościem Specjalnym był Jacek Maślankiewicz – Prezes Okręgu Warszawskiego Polskiego Związku Artystów Plastyków. Odwiedzających wystawy wernisażowe zachwyciło piękno biebrzańskich krajobrazów uwiecznione przez Joannę Gałecką z użyciem różnych technik malarskich oraz niezwykły świat tropiku Ameryki Łacińskiej, który Alberto Texier przedstawia na swoich obrazach wykorzystując w tym celu różnorodne naturalne barwniki, m.in. pozyskiwane z kaktusa.

Było to już siódme spotkanie cyklu FORUM HUMANUM MAZURKAS, którego nazwa nawiązuje do tytułu dzieła malarskiego Mariana Adamczyka. Zgodnie z zamierzeniem organizatorów – mecenasa projektu – MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w osobach Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza oraz kuratora, którym jest Janina Tuora, cykl jest platformą do dyskusji o sztuce i kulturze między artystami a światem biznesu i źródłem wzajemnych inspiracji. FORUM HUMANUM MAZURKAS to jedyna w swoim rodzaju możliwość podziwiania twórczości wybitnych przedstawicieli polskiego świata sztuki i jednocześnie bezpośredniego spotkania i rozmowy z autorami.

00082.MTS.Still048

VII FHM koncert x 13

Dotychczas gośćmi FORUM HUMANUM MAZURKAS byli: Daniel Olbrychski, Olgierd Łukaszewicz, Henryk Talar, Grzegorz Walczak, Maria Pomianowska, Justyna Reczeniedi, prof. Krzysztof Jakowicz, Kuba Jakowicz, Milo Siemieński, Robert Morawski, Iwo Orłowski, Natalia Kovalenko, Wołodymyr Kovalenko, Andrzej Płonczyński, Marek Sewen, Leszek Puchalski, przyjaciele Anny German, m.in. Krzysztof Cwynar, Wanda Warska, Katarzyna Gärtner, Bolesław Szulia, Kira Płonczyńska, Andrzej Dąbrowski oraz malarze: Marian Adamczyk (M. Adam), Michał Adamczyk, Artur Chaciej, Bartłomiej Michałowski, Beata Anna Topolińska, Bernadetta Stępień, Janusz Sienkiewicz, Zbigniew Chrostek.

2018-03-14T08:00:17+00:0030 sierpnia 2013|Kultura|