Strona główna » Blog » Art’cykling festiwal ze śMietną sztuką

Art’cykling festiwal ze śMietną sztuką

Centrum Artystyczne Sztukarnia poraz drugi współorganizuje „Art.’cykling – festiwal ze śMietną sztuką”. Festiwal startuje już 17 września i potrwa przez tydzień. Na miłośników recyklingowego designu i ekologicznego stylu życia czeka bogaty program warsztatów, wystaw, wernisaży, a nawet koncert zespołu Recykling Band, który gra na instrumentach zrobionych ze śmieci.

W dniach 17-23 września w Centrum Artystycznego Sztukarnia startuje II edycja festiwalu „Art’cykling – festiwal ze śMietną sztuką”. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy lubią spędzać swój wolny czas w sposób oryginalny i ekstremalnie kreatywny, a ekologiczny styl życia i miłość do recyklingowego designu są im bliskie. Na warsztatach podczas festiwalu można nauczyć się wyplatać torebki z gazet, robić torebki z foliówek, lampy z bannerów i wiele innych. W całej okazałości ukaże się potencjał designerski i artystyczny materiałów nadających się do recyklingu.

Mix sztuki z ekologią jest niezwykle atrakcyjny. Łączy doznania estetyczne związane z obcowaniem ze sztuką, satysfakcję własnoręcznego tworzenia wraz z budowaniem świadomości ekologicznej w społeczeństwie.- mówi Marta Kocikowska ze Sztukarni.

Oprócz warsztatów podczas festiwalu odbędą się różne eventy. Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w tworzeniu muralu na ścianie kamienicy i wewnątrz klatki schodowej prowadzącej do Sztukarnii pod kierownictwem Mateusza Machalskiego i innych artystów z warszawskiej ASP. Wspólnie dzięki wskazówkom Uli Marchlik i Kasi Śmiech-Stanuch opleciemy włóczka wszystkie drzewa w ogrodzie i bramę wejściowa do Sztukarnii! W środowę odbędzie się wernisaż ilustracji Stanisława Gajewskiego, a także pokaz instalacji z aluminium Iwony Kulągowskiej. Posiadacze rowerów mogą odwiedzić Sztukarnię wraz z nim. W specjalnym salonie sprejowo-włóczkowym dla rowerów dokonamy delikatnego „pimp my bike”. Najlepiej wypimpowany rower zdobędzie tytuł Mister Bike i uczestnictwo w sesji foto, po czym zdjęcia zawisną w sztukarnianej galerii. Nie ograniczamy sztuki recyklingowej jedynie do sztuk wizualnych. W piątek zagra zespół Recycling Band, którego instrumenty są z odpadów. A jednak wydają niesamowicie wciągające dźwięki. Podczas całego tygodnia trwania festiwalu będą zbierane plastikowe zakrętki, które pomogą zakupić sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci. W weekend odbędzie się “drugi obieg biżuterii” – czyli wymiana biżuterią z innymi uczestnikami festiwalu.

„Art’cykling” – II edycja festiwalu ze śMietną sztuką 17 – 23 września 2012
Centrum Artystyczne Sztukarnia

Program:
Harmonogram II edycji festiwalu Art’cykling
17.09.2012 – poniedziałek
18:00 – warsztaty robienia torebek z foliówek – Patka Smirnow – http://patkasmirnow.pl/, www.patkasmirnow.blogspot.com
18:00 – pokaz instalacji aluminiowych w ogrodzie sztukarnianym autorstwa Iwony Kulągowskiej -http://iwonagarden.blogspot.com/
18.09.2012 – wtorek
18:00 – warsztaty wyplatania torebek i koszy z papieru – Makkirequ – http://makkirequ.pl/
18:00 – salon sprejowo-włóczkowy dla rowerów „pimp my bike”; wyłonienie „Mister Bike” i sesja fotograficzna dla zwycięzcy
18:00 – wspólne oplatanie włóczką drzew i bramy wejściowej do kamienicy z Ulą Marchlik i Kasią Śmiech-Stanuch
19.09.2012 – środa
19:00 – wernisaż wystawy ilustracji Stanisława Gajewskiego
20.09.2012 – czwartek
18:00 – warsztaty batiku – zdobienie woskiem z Mariolą Gołdą (prosimy o przyniesienie niepotrzebnych bawełnianych prześcieradeł lub innych skrawków materiałów oraz starych gazet)
21.09.2012 – piątek
17:00 – warsztaty robienia etnokopertówek z worków i reklamówek – Mika Kośka Projekt (prosimy o przyniesienie grubych reklamówek) – http://mikakoska.pl/
20:00 – koncert zespołu Recycling Band – http://www.recycling.republika.pl/media.htm
22.09.2012 – sobota
15:00 – warsztaty patchworku – szycie spódnic ze skrawków materiałów – Anna Kesar
15:00 – drugi obieg biżuterii
15:00 – mural w wykonaniu Mateusza Machalskiego i Stanisława Gajewskiego
23.09.2012 – niedziela
15:00 – drugi obieg biżuterii part 2
16:00 – mural part 2 – odsłonięcie
PROSIMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW O PRZYNIESIENIE SWOICH MATERIAŁÓW (Z WYJĄTKIEM WARSZTATÓW WYPLATANIA Z GAZET)

Koszt warsztatów – 50 zł
Wstęp na wszystkie pozostałe wydarzenia – bezpłatny

Szczegółowy program na facebooku – https://www.facebook.com/pages/Festiwal-Artcykling/316133021815814
i na stronie Centrum Artystycznego Sztukarnia – http://sztukarnia.pl/
Naszymi partnerami są: Pat&Rub, MPO w Warszawie, Stena Recycling, Zakrętki.info
Patronat medialny: Eko-Fani, DesignAttack, Polskie Towarzystwo Promocji Zdrowego Życia i Żywności

2018-03-14T09:09:44+00:0017 września 2012|Kultura, Styl życia|

Może zainteresuje Cię również: