Strona główna » Blog » Art Experts

Art Experts

Miło nam poinformować, że rozpoczął się pierwszy nieakademicki program edukacyjny z zakresu sztuki i jej rynku ART EXPERTS, przygotowany przez Fundację Sztuk Pięknych. Jest to wyjątkowe i pionierskie na gruncie polskim przedsięwzięcie, którego celem jest przekazanie w krótkim czasie i miłej, swobodnej atmosferze praktycznej wiedzy na wybrane tematy związane ze sztuką.

Art Experts to pierwszy w Polsce program edukacyjny z zakresu sztuki i jej rynku. Dzięki niemu można dowiedzieć się m.in., jak profesjonalnie stworzyć własną kolekcję czy odpowiednio zainwestować w sztukę środki finansowe. Przedsięwzięcie, przygotowane przez nowo powstałą Fundację Sztuk Pięknych, wzorowane jest na kursach organizowanych przez największe domy aukcyjne na świecie – Sotheby’s i Christie’s. Program rusza w marcu 2011 roku.

Zróżnicowany program
Program Art Experts obejmuje 14 tematów kursów i szkoleń skierowanych do szerokiego grona odbiorców, zarówno początkujących kolekcjonerów-entuzjastów, jak i osób zawodowo związanych z rynkiem i instytucjami sztuki. Wykłady dotyczą zagadnień ogólnych, takich jak mechanizmy rynku i zasady inwestowania w dzieła sztuki, jak również kwestii szczegółowych, odnoszących się do wybranych dziedzin sztuki i rzemiosła artystycznego.

Z myślą o zróżnicowanych grupach odbiorców i ich potrzebach program został podzielony na trzy rodzaje kursów:
wieczorowe (4 spotkania raz w tygodniu) – przeznaczone szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką
jednodniowe – będące pełnym kompendium wiedzy w zakresie konkretnych dziedzin sztuki w kontekście rynkowym
trzydniowe – specjalistyczne, skierowane dla osób zawodowo związanych z rynkiem i instytucjami sztuki lub dopiero planujących związać z nim swoją przyszłość, poświęcone takim zagadnieniom, jak prawo czy PR i marketing na rynku sztuki.

Wybitni specjaliści
Kursy będą prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, dużą wiedzą merytoryczną, wykazujących się niekwestionowanym profesjonalizmem, m.in. przez Jacka Ziętę – wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i właściciela Antykwariatu Jubilerskiego, Janusza Miliszkiewicza – znawcę i wieloletniego komentatora rynku sztuki w Polsce czy przedstawicieli londyńskiej firmy brokerskiej Fine & Rare Wines – doradzającej w zakresie wine bankingu.

Przy lampce wina
Kursy odbywać się będą w kameralnych grupach, w eleganckich, dobrze wyposażonych wnętrzach w centrum Warszawy. Program spotkań został zaplanowany tak, by przekazać wiedzę w syntetyczny sposób, z naciskiem na praktyczne informacje. Dzięki temu absolwenci szkoleń będą mogli aktywnie i skutecznie uczestniczyć w rynku sztuki. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu Art Experts.

W ofercie znajdują się m.in. kursy W blasku klejnotów. Przewodnik po zabytkowej biżuterii, prowadzony przez Jacka Ziętę – prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Jubilersko-Zegarmistrzowskiej, wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich, dyplomowanego Eksperta Diamentów HRD, a także Tkane rzemiosło. Rynek tkaniny dawnej i artystycznej.

2018-03-14T11:24:04+00:0014 kwietnia 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: