Strona główna » Blog » ArsDavia – biżuteria, która ubiera kobietę w tajemniczość

ArsDavia – biżuteria, która ubiera kobietę w tajemniczość

Kamień i jedwab to połączenie, które w biżuterii pozwala na odkrycie zupełnie nowych przestrzeni. Wszystko dzięki temu, że każdy kamień jest inny, inaczej rozszczepia światło i inaczej mieni się kolorami. Taka właśnie jest najnowsza kolekcja ArsDavia.

– Każdy kolczyk, wisior, broszka czy zawieszka są wykonywane według autorskiego pomysłu, często na indywidualne zamówienie – podkreśla Ewa Nieć, projektantka biżuterii. – Bazujemy przede wszystkim na naturalnych kamieniach półszlachetnych ze wszystkich stron świata. Wykorzystujemy też kryształy Svarowskiego, oraz złote i srebrnych zapięcia i wykończenia. Niezależnie od tego skąd pochodzą kamienie, zawsze starannie wybieramy, przebieramy i selekcjonujemy. Do biżuterii trafiają tylko te najciekawsze i najlepsze jakościowo – wyjaśnia Ewa Nieć.

Nazwa techniki – sutasz – wzięła się od jedwabiu, z którego biżuteria jest tworzona, czyli sznurka o szerokości około 3-5 mm. Sama nazwa pochodzi od francuskiego słowa „soutache”. Być może jednak – jak pisze część specjalistów – jej prawdziwe początki są starsze i wywodzą się z Węgier od słowa „sujtas” oznaczającego plecionki z nici.

Jedno jest pewne, kolorowe kamienie w otoczeniu różnobarwnych jedwabnych nici są oryginalnym dodatkiem do każdego ubrania. – Ta biżuteria ubiera kobietę w tajemniczość, dodaje jej pewności siebie, pozwala poczuć się wyjątkową i z całą pewnością zapamiętaną – dodaje projektantka.

Filmowy debiut
W najnowszym serialu TVP „Unia Serc”, zadebiutowały kolczyki z kolekcji ArsDavia. Na dodatek od razu w roli pierwszoplanowej. Na „randce” głównych bohaterów. Sam serial już wzbudził zainteresowanie widzów.
A wszystko przez miłosny trójkąt głównych bohaterów, wyścig szczurów, zawistnego konkurenta, wypadek i pożar. Tak „niewinnie” zaczyna się serial „Unia Serc”, a przecież dwie główne bohaterki Anka i Justyna, chciały tylko otworzyć artystyczne przedszkole.
Reżyserami serialu są Mariusz Palej i Grzegorz Sadurski. Autorami oryginalnego scenariusza są Katarzyna Stachowicz-Gacek oraz Stanisław Chyla-Smyk. W główne role wcielili się aktorzy: Paweł Ławrynowicz, Magdalena Nieć, Joanna Kupińska, Tomasz Mandes, Ryszard Kluge, Maria Niklińska. Do udziału w epizodach zaproszeni zostali m.in. Ewa Błaszczyk, Jolanta Fajkowska, Agnieszka Dulęba-Kasza, Joanna Sydor, Emil Karewicz, Andrzej Precigs, Lech Mackiewicz.
Producentem wykonawczym serialu „Unia Serc” jest dom produkcyjny Propeller Film.

2018-03-14T10:21:50+00:009 listopada 2011|Biżuteria|

Może zainteresuje Cię również: