Arcade Fire w Warszawie!

Get Ready 4 Open’er! odbędzie się 24 czerwca 2011 w Warszawie w hali Torwar. Dla uczestników zagra Arcade Fire, inaugurując w ten sposób 10-dniowe obchody 10-tych urodzin festiwalu!

„Jeszcze zanim na dobre otworzymy bramy festiwalowe w Gdyni – wydarzenie specjalne. W związku z 10-tą rocznicą festiwalu postawiliśmy rozpocząć świętowanie już tydzień wcześniej, Get Ready For Opener! w Warszawie. I trudno wyobrazić sobie lepszy zespół na początek, niż jedną z najciekawszych, najbardziej wpływowych i najważniejszych formacji ostatnich lat, nagrodzonej tegoroczną nagrodą Grammy za najlepszy album oraz Brit Awards, uznaną za najlepszą międzynarodową grupę i album. Panie i Panowie, przygotujcie się na Open’era razem z Arcade Fire”. Mikołaj Ziółkowski, Alter Art

Koncertowi w Warszawie towarzyszyć będzie wiele aktywności związanych z open’erowymi urodzinami. Po raz pierwszy w historii będziecie mieli okazję zobaczyć specjalną wystawę zdjęć ze wszystkich edycji festiwalu. Planujemy również projekcje archiwalnych materiałów festiwalowych, do tej pory nigdzie nie emitowanych.
Dla Klubowiczów Alter Art posiadających elektroniczny karnet na tegoroczną edycję Open’era, z okazji 10 urodzin bilety będą kosztować połowę ceny!

ARCADE FIRE
„Co u diabła?” to określenie wyrwało się jednemu z muzyków grupy Arcade Fire, gdy zespół został wywołany na scenę, aby odebrać statuetkę w najbardziej prestiżowej kategorii Grammy Awards „płyta roku”. Przesadna skromność, rzekłaby rzesza fanów zespołu w Polsce. Kilka dni temu pojawiła się w mediach informacja o planowanej trasie europejskiej zespołu, nie uwzględniającej Polski i jaki to stanowi zawód dla fanów tej formacji. Z tym większą radością informujemy o pierwszej wizycie grupy w Polsce.

Arcade Fire jest jednym z najlepszych zespołów młodego pokolenia. Świadczą o tym nominacje do wielu nagród m.in. Grammy, Juno Awards, Brit Awards czy PLUG Awards. Grupa powstała w roku 2003 roku z inicjatywy małżeństwa Wina Butlera oraz Regine Chassagne. W skład Arcade Fire wchodzi obecnie siedem osób. Ich muzyka jest określana jako indie rock, barokowy pop, art rock czy rock alternatywny. Grupa słynie z zaangażowanych tekstów oraz żywiołowego, spontanicznego zachowania na scenie, ich koncerty to zawsze wielkie wydarzenie.
Po debiucie płytowym „Funeral” w 2004, Arcade Fire stało się flagowym wykonawcą muzycznej sceny kanadyjskiego Montrealu. Album zebrał znakomite recenzje we wszystkich krajach, w których się ukazał, z Wielką Brytanią i USA na czele. Piosenka Arcade Fire pojawiła się na ścieżce dźwiękowej kultowego serialu „Six Feet Under”, a grupa znalazła się na okładce kanadyjskiej edycji magazynu „Time”. Pozycję zespołu potwierdził wydany w 2007 roku album „Neon Bible”. Druga płyta Arcade Fire zadebiutowała od razu na drugim miejscu najlepiej sprzedających się płyt w podsumowaniu Billboardu. W pierwszym tygodniu sprzedaży album rozszedł się w Stanach w ilości blisko 100 000 tysięcy egzemplarzy, co jest najlepszym wynikiem w tym roku wśród zespołów wydawanych przez niezależną wytwórnię. Album zawierał kultowy singiel „No Cars Go”.
Wydany w 2010 roku „The Suburbs” to trzeci, najnowszy album kanadyjskiej formacji. Wydawnictwo promowane było singlem „We Used to Wait”. Album powstawał przez dwa lata w studiach Nowego Jorku i Montrealu, został wyprodukowany przez grupę wspólnie z Markusem Dravsem. Magazyn „NME” wystawił albumowi wysoką notę, nazywając go „perfekcyjnym”, a recenzent podkreślił, że „łączy w sobie masową przystępność z wielką ambicją. Słuchanie tego albumu to podobne uczucie jak powrót do domu”. Swój dorobek muzyczny oraz nowy materiał grupa zaprezentuje na specjalnym przedopen’erowym evencie w Warszawie Get Ready For Open’er!

Sprzedaż biletów rusza 4 marca.
Ceny biletów:
144 PLN / 124 PLN
4 PLN z każdego biletu zostanie przeznaczone na organizację Partners In Health.
Przedsprzedaż w Klubie Alter Art:
Start przedsprzedaży 2 marca o godzinie 12.00
Dla Klubowiczów i zarazem posiadaczy elektronicznych karnetów festiwalowych – bilety za połowę ceny! Specjalne ceny klubowe: 74 PLN / 64 PLN

Podziel się wiadomością:

Polecamy również