Strona główna » Blog » „Arabska krew” – kontynuacja bestsellerowych powieści

„Arabska krew” – kontynuacja bestsellerowych powieści

Czy pamiętacie Dorotę i Marysię, bohaterki bestsellerowych powieści „Arabska żona” i „Arabska córkaTanyi Valko? Dalsze niezwykłe losy matki i córki możemy śledzić w powieści „Arabska krew”, która właśnie pojawiła się w księgarniach.

Arabska krew” to historia miłosna w czasach współczesnej wojny. Przedstawia szarpane rewolucją kraje arabskie oczami Europejki, która próbuje zaaklimatyzować się w muzułmańskich realiach. Książka ukazuje okropieństwa wojny, pasje i uczucia, a przede wszystkim podłoże psychiczne ludzkich czynów w ekstremalnych sytuacjach. Obnaża okrucieństwo i bezwzględność tyrana wobec cierpienia zwykłych ludzi. Czy Dorota i Marysia po odnalezieniu się po latach w Arabii Saudyjskiej będą już zawsze razem? Czy ich związki są udane i czują się w nich spełnione? Jak zmieni się ich świat? Jak będzie wyglądała Libia po rewolucji? Czy o taki kraj walczyli powstańcy?

Tanya Valko doskonale zna Libię i kraje muzułmańskie. I chociaż opisane wydarzenia są tylko fikcją literacką, zapewniam, że czyta się je z zapartym tchem.
„Magazyn Literacki KSIĄŻKI

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Trypolisie w Libii, następnie asystentką Ambasadora RP, obecnie mieszka w Arabii Saudyjskiej. Jest autorką książek o Libii „Libia od kuchni”, „Życie codzienne w Trypolisie” oraz „Sahara – ocean ciszy”. Jej zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami „Dość odchudzania – czas na dietę” i „Nowoczesna książka kucharska”.

2018-03-14T09:47:28+00:0017 kwietnia 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: