Salma Hayek i Antonio Banderas na promocji filmu "Kot w butach"

Antonio Banderas i Salma Hayek w Polsce

Antonio Banderas i Salma Hayek, najgorętsza para latynoskich gwiazd kina przyleciała do Warszawy. Gwiazdy promują w Polsce film „Kot w butach 3D„, w którym dubbingują głównych bohaterów nowej animacji twórców Shreka.

Aktorzy na brak nudy na pewno w Polsce nie będą narzekać. Dystrybutor filmu, firma UIP zorganizowała już specjalną konferencję prasową dla dziennikarzy, gościnę w programie Dzień Dobry TVN, zwiedzanie, oraz rzecz jasna, spotkania z fanami, podczas których hollywoodzkie gwiazdy z uśmiechem rozdawały miliony autografów. Tłumy fanów nie powinny dziwić, w końcu nie co dzień nasz kraj odwiedzają gwiazdy tego formatu.

Antonio Banderas – wł. José Antonio Domínguez Bandera urodził się w Maladze w Hiszpanii. Salma Hayek – wł. Salma Valgarma Hayek Jiménez-Pinault urodziła się w Coatzacoalcos w Meksyku. Jak widać, do „Fabryki Snów” dotarli z różnych, odległych krajów, a jednak przebojem zdobyli Hollywood.
Poznali się na planie przebojowego obrazu „Desperado” Roberta Rodrigeza, razem zagrali również w kontynuacji kinowego przeboju – „Pewnego razu w Meksyku„, a także we „Fridzie„, w której tytułową rolę charyzmatycznej malarki, Fridy Kahlo, grała właśnie Salma Hayek.

Angielski nie jest ich ojczystym językiem, a mimo to użyczają głosów dwóm głównym postaciom w hollywoodzkiej superprodukcji, w tym głosu kultowego bohatera, którego znamy już z animowanej serii o Shreku. Twórcy uznali, iż postać Kota jest na tyle wyrazista, że zasługuje na osobny film. Zarówno w angielskiej, jak i hiszpańskiej wersji sagi o zielonym ogrze głosu udzielał mu właśnie Banderas (w polskiej wersji językowej – Wojciech Malajkat). Nowa wersja będzie opowiadać o Kocie w Butach – mistrzu fechtunku, który organizuje napad. Celem jest kradzież mitycznej gęsi znoszącej złote jaja. Kitty, której głosu użycza Salma Hayek, będzie jego główną rywalką.

Najnowsza komedia animowana twórców „Shreka” wejdzie do polskich kin 5 stycznia 2012.

[nggallery id=1948]

[nggallery id=1949]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również