zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Antoine Dzieciom 2011

Antoine Dzieciom 2011

Plejada gwiazd pojawiła się na oficjalnej prezentacji charytatywnego kalendarza „Antoine Dzieciom 2011”. Goście i klienci, którzy znaleźli się tego dnia w salonie Nespresso na Nowym Świecie, mieli okazję wziąć udział w aukcji kalendarzy z autografami gwiazd.

Inspiracją dla powstania kalendarza stał się spektakl teatralny „Antoine”, wedle scenariusza i w reżyserii Jakuba Przebindowskiego, który opowiada o życiu najsłynniejszego fryzjera świata Antoniego Cierplikowskiego, geniusza nożyczek, który w 1901 roku przyjechał do Paryża z 5 frankami w kieszeni, a już kilka lat później otworzył swój pierwszy salon na słynnej paryskiej Rue Cambon 5. W swoim salonie czesał największe gwiazdy swoich czasów, miedzy innymi Eleonorę Duse, Sarę Bernhar czy Edith Piaf. Inspiracją była także postawa Cierplikowskiego, który często wspomagał najbardziej potrzebujących, a u szczytu sławy rozdał swój ogromny majątek. (więcej o postaci i spektaklu w naszym serwisie)

Kalendarz „Antoine Dzieciom 2011” to część wielkiej akcji charytatynej, w ramach której jej inicjator, firma Mustang Shoes, która zaprojektowała i wykonała buty do spektaklu „Antoine”, postanowiła przekazać w listopadzie 2010 kilka tysięcy par butów specjalnie wykonanych na ten cel dla dzieci z domów dziecka w całej Polsce.

W warszawskim salonie autografy składali m.in. aktorzy ze spektaklu – Tamara Arciuch, Ola Szwed, Martyna Kliszewska, Bartek Kasprzykowski, Lesław Żurek, Michał Milowicz oraz Piotr Nowak, którym towarzyszyli m.in. Anna Samusionek z córką Andżeliką. Na aukcji kalendarzy udało się zebrać tego dnia kilkanaście tysięcy złotych! Uroczyście przekazano także 700 par butów dla opuszczonych i osieroconych dzieci!

Kalendarz „Antoine Dzieciom 2011” można nabyć w sieci sklepów Empik. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby dzieci z domów dziecka w całej Polsce.

[nggallery id=511]
2018-03-14T12:02:57+01:0018 grudnia 2010|Gwiazdy|

Może zainteresuje Cię również: