Strona główna » Blog » Anna German – Wspomnienie. Relacja z premiery

Anna German – Wspomnienie. Relacja z premiery

TRASA KONCERTOWA KRÓLEWSKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ ROZPOCZĘTA.
PREMIERA “BYĆ MOŻE GDZIE INDZIEJ…” ANNA GERMAN WSPOMNIENIE – WIELKIM SUKCESEM!

30 maja koncertem w Filharmonii Narodowej w Warszawie Królewska Orkiestra Symfoniczna rozpoczęła trasę koncertową “Być może gdzie indziej…Anna German Wspomnienie. Już niebawem w całej Polsce zabrzmią grane po raz pierwszy od 30 lat dźwięki najpiękniejszych utworów artystki zwanej “białym aniołem” z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.

Filharmonia Narodowa była tego wieczoru wypełniona po brzegi. Niebywałe emocje, łzy wzruszenia i owacje na stojąco potwierdziły niezwykłą moc utworów Anny German oraz klasę wykonujących je artystów.

Publiczność domagała się bisów i nawet po czwartym niechętnie puściła wykonawców ze sceny.

Wśród gości na widowni znalazł się Zbigniew Tucholski – mąż Anny German, któremu dyrektor Orkiestry, Andrzej Rosa zadedykował ten koncert. Obecni byli także ambasadorowie Rosji i Ukrainy w Polsce. Koncert poprowadziła Anna Popek opowiadając ciekawostki związane z Anną German oraz występującymi solistami.

Julita Mirosławska, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej jeszcze przed koncertem mówiła o tym, jak dużym wyzwaniem są piosenki Anny German i jakich wymagają wyjątkowych umiejętności od interpretujących je artystów. Rozpoczęła wieczór od przejmującego wykonania tytułowej piosenki koncertu “Być może”. Zmierzyła się także z prześliczną balladą “Melodia dla Synka” zdobywając dusze wszystkich obecnych na sali matek.

Prawdą jest stwierdzenie, że piosenki śpiewane przez aktorów niosą ze sobą szczególną moc. W premierowy wieczór Joanna Trzepiecińska przemówiła do widzów słowami “Listu do Chopina” . Elementy teatru przyniosła do tego koncertu nie tylko ona. Także zespól Soul City przygotował do swoich partii małe przedstawienia.

Sercami widzów zawładnęli niepodzielnie dwaj tenorzy: Piotr Rafałko i Krystian Krzeszowiak porywającym neapolitańskim “Funiculi, Funicula”.
Niespodzianką wieczoru była Vladislava Vdovychenko. Jej głos, łudząco podobny do głosu Anny German, wywołał burzę oklasków i dreszcz wzruszenia. Jakby na chwilę w cudowny sposób na scenie pojawiła się Anna German.

Tańczące Eurydyki” – najważniejszy chyba utwór w repertuarze Anny German, a już na pewno najbardziej znany, zinterpretowała Justyna Reczeniedi, która także towarzyszyła Vladislavie Vdovychenko w “Sumierkach”. Obie panie zaśpiewały tę piosenkę w bardzo ciekawym, oryginalnym duecie.

Nie sposób opowiedzieć o emocjach i entuzjazmie, jakie koncert wywołał wśród publiczności. Takie widowisko trzeba zobaczyć, usłyszeć i doświadczyć go własnymi zmysłami. Choćby po to, by dostrzec ponadczasowość twórczości Anny German i niezwykłą magię orkiestry symfonicznej. 50 znakomitych muzyków Królewskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Jacka Pawełczaka po raz kolejny potwierdziło swoją klasę.

“Ten koncert to wielki sukces. Ponad półtora roku przygotowań dało efekt, który przeszedł moje najśmielsze oczekiwania” – powiedział na zakończenie dyrektor Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, Andrzej Rosa dziękując muzykom, solistom i przede wszystkim publiczności za tak gorące przyjęcie.

image002

Kolejne koncerty „Być może gdzie indziej…” Anna German – Wspomnienie w następujących terminach i miejscach:
16.06 Koszalin, Amfiteatr
05.07 Ełk, Amfiteatr
06.07 Sopot, Opera Leśna
07.07 Świnoujście, Amfiteatr
11.07 Olsztyn, Amfiteatr
12.07 Czaplinek, Amfiteatr
13.07 Szczecin, Teatr Letni
14.07 Kołobrzeg, Amfiteatr
27.07 Piotrków Trybunalski, Amfiteatr
28.07 Opole, Amfiteatr
22.08 Gorzów Wlkp., Amfiteatr
23.08 Siedlce, Amfiteatr
24.08 Kielce, Kadzielnia
30.08 Bydgoszcz, Opera Nova
13.09 Katowice, Sala CK Katowice
14.09 Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
15.09 Kraków, Filharmonia
21.09 Ustroń, Amfiteatr
19.10 Łódź, Teatr Wielki
20.10 Częstochowa, Filharmonia

Bilety na wszystkie koncerty można kupić za pośrednictwem eBilet.pl oraz w salonach EMPiK.

Królewska Orkiestra Symfoniczna rozpoczęła swoją oficjalną działalność muzyczną w 2007 roku. Cały zespół stanowi łącznie ponad 70 osób i jest to profesjonalna orkiestra, złożona z najzdolniejszych młodych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznych. Mimo, że Orkiestra działa zaledwie kilka lat, stworzyła już własny i niepowtarzalny styl oraz oryginalne brzmienie, dające podstawy do wykonywania zarówno dzieł z repertuaru muzyki klasycznej, jak i tzw. nowych form muzycznych. Są to dzieła wymagające wielkiego doświadczenia i kunsztu muzycznego połączonego z młodzieńczą spontanicznością. Orkiestra ma w swoim dorobku wiele wyjątkowych projektów i stale pracuje nad nowymi – w jej repertuarze znajduje się ponad 30 różnych programów i wciąż jest ona rozszerzana. Atutami Orkiestry są wspomniana już młodość oraz kreatywność muzyków, które wyróżniają ją na rynku muzycznym. Dodatkowo, jako jedyna w Polsce, Królewska Orkiestra Symfoniczna jest tworem całkowicie niezależnym i samofinasującym się. Nie korzysta z dotacji państwowych, nie jest też związana z żadnym urzędem czy instytucją państwową.

Partnerami Trasy Koncertowej Królewskiej Orkiestry Symfonicznej są: Fundacja PRO MUSICA ARTIS i Media Vocals.

2018-03-14T08:09:34+00:004 czerwca 2013|Kultura|